Прирачник за италијански Honor 9X Pro: Преземете го во PDF

Honor 9X Pro 1

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Honor 9X Pro на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Honor 9X Pro? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Honor 9X Pro PDF

Денес зборуваме за Honor 9X Pro, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Honor 9X Pro и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Honor 9X Pro италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го италијанскиот прирачник на Honor 9X Pro.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Honor 9X Pro на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Honor 9X Pro на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Honor 9X Pro PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Honor 9X Pro како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Honor 9X Pro како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Како работи Honor 9X Pro?
 • Прирачник за упатства Honor 9X Pro
 • Honor 9X Pro време на полнење
 • Honor 9X Pro како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Honor 9X Pro како да направите слика од екранот?
 • Honor 9X Pro како да го користите Како да го користите?
 • Honor 9X Pro како да одговорите?
 • Honor 9X Pro како да вметнете двојна СИМ?
 • Honor 9X Pro како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Honor 9X Pro накратко

Со HONOR 9X Pro, брендот уште еднаш го крева нивото на понудена технологија на своите уреди. Новиот паметен телефон, всушност, тоа е резиме на софтверот и хардверот карактеристики и функционалности што се најпосакувани од корисниците, нудејќи им добро корисничко искуство на пазарот денес преку напредокот во фотографијата, дизајнот и перформансите.

Хардверска страна, секако да се потенцира присуството на новиот процесор Чипсет АИ 7nm Кирин 810 Висока ефикасност од 7nm. Ова ја подобрува енергетската ефикасност за 20% и густината на транзистор за 50%. Кирин 810 е опремен со GPU Mali-G52 MP6 што дозволува Кирин гејминг + да им обезбеди на гејмерите со хардкор подобрено искуство во игри благодарение на подобрите перформанси во графиката. Опремени со течен систем за ладење, исто така, ефикасно ја подобрува дисипацијата на топлина за време на интензивни и продолжени сесии на игри.

HONOR 9X Pro е поддржан од 6 GB RAM меморија на кои никогаш нема да lack недостасува моќ во секојдневните активности. HONOR 9X Pro е опремен со 256 GB внатрешна меморија, може да се прошири до 512 GB што ќе гарантира дека ќе има простор во количина за складирање на мултимедијална содржина, од фотографии до видеа, вклучително и музика или филмови.

На дисплеј усвои еден Поп-ап селфи камера, елиминирање на изрез и дозволување да се понуди потопно визуелно искуство во сите околности. Благодарение на ултра тенките рамки и напредната технологија за чип-на-филмот (COF), 6,59 ″ HONOR FullView Display постигнува неспоредлив однос на екранот / каросерија од 92%.

Исто така има и еден трокреветна камера. Поточно, ние зборуваме за сензор од 48MP опремено со отвор f / 1.8 и сензор од 1/2 инчи за да се зголеми резолуцијата и квалитетот на сликата. Големиот отвор и сензорот ви овозможуваат да снимите повеќе светлина преку леќата и поголема фотосензитивна површина, што резултира во верна, висока резолуција на слики.

Следно на ова, исто така има сензор за камера Супер широк агол со агол од 120 ° што им помага на корисниците да стекнат широк и проширен вид.

Конечно, наоѓаме леќа 2MP f / 2.4 Depth-Assist што ви овозможува да креирате професионални портрети со позадина bokeh ефект.

Страна на софтвер, Андроид 10 е очигледно присутна, но ГОГЛАСНИ УСЛУГИ НЕ Е ПРЕТСТАВНИ. Ова резултира во фактот дека паметниот телефон е првиот HONOR уред што се продава со HUAWEI AppG Gallery, односно широк спектар на апликации за здравство и фитнес, забава, музика и фотографија. Благодарение на оваа безбедна платформа, корисниците можат лесно и сигурно да ги инсталираат сите апликации што им се потребни, завршувајќи го својот паметен живот.

HONOR 9X Pro е исто така опремен со асистент на Huawei, виртуелен асистент што го олеснува пребарувањето за информации и пристапност до апликациите, за поголема практичност на корисниците.

Заклучоци

За ова нова статија за Honor 9X Pro Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!