Прирачник за Alcatel 1S Italian: Преземете го во PDF

Најдобра Alcatel 1S корица 2019 година

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот Alcatel 1S на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на Alcatel 1S? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Alcatel 1S PDF

Денес зборуваме за Алкател 1С, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Алкател 1С и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник Алкател 1С

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот Alcatel 1S на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Alcatel 1S на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Alcatel 1S на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Алкател 1S Прирачник PDF италијанскиот Превземи

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Алкател 1С како да ја вметнете СИМ-картичката?
 • Алкател 1С како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Алкател 1С како работи?
 • Упатство за употреба Alcatel 1S
 • Време на полнење Alcatel 1S
 • Алкател 1С како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Алкател 1С како да направите скриншот?
 • Алкател 1С како да го користите Како да го користите?
 • Алкател 1С како да се одговори?
 • Алкател 1С како да вметнете двојна СИМ?
 • Алкател 1С како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Алкател 1С накратко

Alcatel 1S 2019 е паметен телефон со супер целосен приказ 5,5 ″ 18: 9, дисплеј, HD резолуција + 720 x 1440 пиксели, Rom 64 GB, Ram 4 GB, Поддржува SD картичка до 128 GB, главна камера од 13 MP (интерполирана на 16 MP) + 2MP со отвор f / 2.0 + f / 2.8, предна камера 5 MP со решетка f / 2.2, 3060mAh батерија.

Еве го Комплетен технички лист Алкател 1С 2019, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

 • Екран: 5,5 ″ IPS HD + (720 x 1.440 пиксели) 18: 9
 • Процесорот: Spreadtrum SC9863A окта јадро
 • Графички процесор: IMG PowerVR GE8322
 • RAM меморија: 3 GB
 • Внатрешна меморија: 32 GB може да се прошири со microSD (до 128 GB)
 • Задна камера: 13 мегапиксели (интерполирани до 16 мегапиксели) f / 2.0 со автоматски фокус и LED блиц + 2 мегапиксели f / 2.8
 • Предна камера: 5 мегапиксели (интерполирани до 8 мегапиксели) со фиксен фокус и LED блиц
 • Поврзаност: Хибридна двојна СИМ, LTE, VoLTE, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, GPS, FM радио
 • димензии: 147,8 × 70,7 × 8,6 мм
 • Тежина: 146 грама
 • Батерија: 3.060 mAh
 • ОС: Пита со Android 9.0
 • Друго: заден читач за отпечатоци, аудио приклучок, микро USB

Заклучоци

За ова нова статија за Алкател 1С Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!