Пробајте ја новата игра CrossFire: Last 12 Hours за Android сега

Пробајте ја новата игра CrossFire: Last 12 Hours за Android сега

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новата игра CrossFire: Last 12 Hours за Android е достапна. Преземете, инсталирајте и испробајте ја новата игра CrossFire: Last 12 Hours бесплатно сега

CrossFire: Последните 12 часа за Android

Одлична вест за сите loversубители на видео игри на Android паметни телефони и таблети.

Всушност, нова игра CrossFire: Последна 12 часа игра за сите уреди со Android.

Во оваа статија ќе видиме заедно:

  • што е CrossFire: Последните 12 часа
  • видео од CrossFire: Последните 12 часа
  • како да преземате и инсталирате CrossFire: Последните 12 часа на вашиот уред со Android

Месото на огнот е навистина многу, па да не губиме време и да започнеме веднаш со нашиот водич!

Што е CrossFire: Последните 12 часа?

Ако сè уште не знаете CrossFire: Последните 12 часа, Можам да ви кажам дека станува збор за „стрелец за опстанок“ кој го зазема стилот на CS: GO, OverWatch, PUBG, Warfare и многу други.

Исто така познат по името на CrossFire Legend 2, играта зазема многу елементи од првото поглавје, како агенти на Фокс, Блејд и многу повеќе. Оружјето исто така ќе биде многу слично на оние од првото поглавје, иако овој пат некои ќе бидат само за ВИП корисници.

Како и да е, како и секоја друга игра од овој жанр, CrossFire: Последните 12 часа исто така ќе бидат поставени на остров каде што ќе бидат практично катапултирани околу 60 луѓе и тие ќе треба да се судрат со екипи додека не остават живи само едно лице. За време на неговото кратко постоење на островот, играчот ќе мора да бара оружје и муниција, да се движи наоколу, да ја истражува територијата и очигледно да ги извади непријателите што ќе ги сретне по својот пат.

Како што можете да претпоставите, CrossFire: Последните 12 часа се многу слични на игри како PUBG за графика и понудени карактеристики. Ликовите се менуваат малку, но малку по својата суштина.

И овде, патем, ќе го имаме можност да се користи режимот “чудовиште” каде ќе бидат нашите непријатели, непотребно да се каже, зомби привлечени од мирисот на нашето тело, кои ќе сторат сé за да нè срушат. Целта во овој случај не само што ќе биде да се преживее, туку и да се обиде да го ограничи ширењето на вирусот што ги претвора луѓето во зомби. Во овој конкретен режим, сите играчи ќе можат да сојузник (практично е суштинско да се преживее) да се борат поефикасно со епидемијата што ги размножува зомби.

Во заклучок, CrossFire: Последните 12 часа се чини дека се многу интересна и забавна игра, барем на хартија.

Но, доволно од разговор сега, да видиме како да ја преземете, инсталирате и испробате играта сега!

Видео

Сепак, прво, кратко видео што покажува CrossFire: Последните 12 часа во акција:

Преземете АПК

Сега сме подготвени за преземете и инсталирајте CrossFire: Последните 12 часа на вашиот паметен телефон или таблет Android.

Играта не е пронајдена на Play Store, но не грижете се, чекорите што треба да се следат се на дофат на сите корисници, дури и помалку искусните.

Всушност, постапката што треба да се следи е секогаш иста и играта можете да ја преземете од следниот линк (ќе ве однесе на друга страница НЕ поврзана со YourLifeUpdated):

> ПОДГОТВЕНА ЛИНК ОВДЕ

Тоа е тоа, со неколку кликања ја презедовте играта. Но, сега како да го инсталирате на Android?

Како да инсталирате CrossFire: Последните 12 часа?

Еднаш преземањето е завршено, ќе треба да го преземете и инсталирате CrossFire: Последните 12 часа рачно на вашиот паметен телефон или таблет Android.

Ако не знаете како да инсталирате APK и OBB датотеки со рака, без да поминете низ Play Store, следете го нашиот водич:

Водичот што го објавивме ви објаснува на многу едноставен начин како да ја инсталирате играта. И во еден момент ќе бидете подготвени да предизвикувате секој.

Заклучоци

Со овој напис би го кажал тоа ние завршивме

Обидете се со CrossFire: Последните 12 часа сега и кажете ни во коментарите на крајот на статијата што мислите за оваа игра за Android.

Забавувај се!

Како да преземате бесплатни испукани, изменети апликации за Android со активни трикови

Пред да ја напуштам статијата, ве потсетувам дека ако сакате преземете бесплатни игри, програми или апликации за Android, вклучително и платени, објавивме детален водич кој објаснува како да го направите тоа:

Willе најдете и многу бесплатни игри за преземање со активни трикови за да имате неограничени бесконечни пари, неограничени бесконечни монети, неограничени бесконечни животи, бесмртност и многу повеќе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!