Проблеми со фотографии исечени на предните камери на Galaxy S10?

Проблеми со фотографии исечени на предните камери на Galaxy S10?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Многу корисници би се пожалиле во врска со проблемите со фотографии исечени и замаглени на аглите на сите модели на новиот Galaxy S10. Сè уште е под истрага дали има проблеми со софтверот или далеку посериозен хардвер

Проблеми со фотографии исечени на предните камери на Galaxy S10?

СЕ Проблеми со Galaxy S10 од првите денови на употреба имало многу малку и меѓу нив наоѓаме а прекумерна потрошувачка на батерии за проблеми со софтверот со функцијата Always-On-Display, сега е редот на предна камера, со исечена фотографија на аглите.

Постојат неколку извештаи на Интернет кои укажуваат на тоа како Активирањето на предната камера може да резултира во намален или замаглен агол на гледање. Аномалијата се јавува со употреба на апликации од трети страни, а не со залихата на Samsung, и на пример ако се обидете да ја користите апликацијата за камера интегрирана во WhatsApp, веднаш ќе видите намалување на аголот на улов што не се случува ако користите апликација Samsung.

Овој проблем се чини дека ги погодува сите модели од серијата, Galaxy S10e, Galaxy S10 и Galaxy S10 +, а по првата анализа i проблемите би изгледале софтверски по природа а не хардвер и затоа Samsung може да реши сè со ажурирање на фирмверот.

На BUG создава серија проблеми за многу апликации, вклучително и WhatsApp и други кои ја користат предната камера за да фотографираат и исто така оние апликации што ја користат камерата за да го отклучат уредот и прочитај го лицето како систем за безбедност, кој според тоа не би можел да ја отклучи употребата на апликацијата затоа што камерата не е во состојба да обликува сè.

Во моментот не е јасно што го предизвикува овој проблем, доколку е Проблем со софтвер со Samsung или Android, но од тестовите што ги прават корисниците, се покажа дека Samsung влезе во можноста за користење i сензори во конфигурација 6MP и 10MP и апликациите од трети лица не ја користат варијантата од 10 МП, и само ова лошото управување не дозволува да има целосен, но скратен удар.

Willе видиме дали Samsung ќе дистрибуира а ажурирање близу за да го решиме проблемот или ќе мора да почекаме неколку недели пред да се види овој досаден бубачки фиксиран.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!