Проверете ги првите 10 наставки за преземање за …

Chrome Web Store reúne una lista de extensiones de descarga de video

Наставките за видео преземање се компатибилни со повеќето веб-страници и формати; проверете ја нашата топ 10 линија

Преземањето видеа на Интернет стана многу полесно благодарение на некои „трикови“, конкретно наставки за преземање видеа во прелистувачи како „Гугл Хром“, како што е процесот на постоење видео-датотеки на „Фејсбук“, Твитер, ЈуТјуб, Инстаграм и други страници на вашиот компјутер станаа побрзи и поудобни.

За вас кои не разбирате многу од овој универзум, продолжете до Гугл хром, или кој било друг веб прелистувач, е алатка која ја проширува функционалноста на вашиот прелистувач. Ова значи да го направите вашиот прелистувач покомплетен со додавање дополнителни функции кои го олеснуваат прелистувањето. Во Веб-продавница на Chrome, Официјалната продавница на Google Chrome, корисникот не наоѓа само наставка за преземање видеа, туку и други опции како што се: апликации за зачувување лозинки, прегледување на портали цензурирани и блокирани од владата, па дури и програмер за испраќање е-пошта.

Веб-продавницата на Chrome собира список на наставки за преземање видеоВеб-продавницата на Chrome собира список на наставки за преземање видео

Како Google Chrome е најпопуларен прелистувач И најкористениот во светот, еве листа на првите 10 наставки за преземање видеа во прелистувачот. Сите опции се бесплатни. Провери го:

Видео симнувач ПЛУС

Video Downloader PLUS е едно од екстензиите што најмногу ги користат корисниците на Chrome. Video Downloader PLUS е едно од екстензиите што најмногу ги користат корисниците на Chrome.

Со над милион корисници, првото продолжение за Гугл хром што укажуваме е Видео симнувач ПЛУС, едноставна и широко користена алатка. Со него, можете да преземате видеа од Facebook, Twitch, Vimeo, Dailymotion, Metacafe и други веб-страници стриминг.

Диференцијал на Видео симнувач ПЛУС Тоа е можност автоматски да се идентификуваат видеата на страницата и да се прикажат оние што се достапни за преземање. Откриен, ја покажува големината на екранот на филмот и има неколку формати за зачувување, тие се: 3GP, WMV, FLV, MP4, SWF и можноста за конвертирање во MP3.

На Видео симнувач ПЛУС може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром.

Зачувај од

Savefrom може да се користи преку врска, без потреба да се инсталира наставката за преземање на видео.Savefrom може да се користи преку врска, без потреба да се инсталира наставката за преземање на видео.

Друга наставка за преземање видеа е Зачувај од. Всушност, интересно е за оние кои не сакаат да инсталираат во прелистувач. Оваа опција има веб-страница на која корисникот може да ја постави видео-врската и со кликнување на синото копче, тие се пренасочуваат на друга страница за да ја преземат својата содржина бесплатно. Достапните формати што ги Зачувај од Овозможува: MP4, FLV, 3GP, WEBM и MP3 аудио-конверзија.

Зачувај Може да се инсталира бесплатно на вашиот Google Chrome.

Видео преземање Помош

Оваа наставка за преземање на видео може да презема повеќе медиуми во исто време.Оваа наставка за преземање на видео може да презема повеќе медиуми во исто време.

На Видео преземање Помош е Вклучи, поврзи слично на Видео симнувач ПЛУС. Продолжување за Гугл хром работи со платформи: Youtube, Вимео, Dailymotion и друг. Со кликнување на иконата во лентата со алатки, можете да видите список на видеа на достапната страница за да ги зачувате на вашиот компјутер. Покрај тоа, можно е да се следи еволуцијата на преземањето во истиот ист список.

Видео преземање Помош може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром.

Преземач на видео клипови

Flash Video Downloader е продолжение за преземање на видео што ветува дека ќе преземете до 99% од содржината на Интернет. Flash Video Downloader ветува дека ќе преземете 99% од видеата на Интернет

Со повеќе од два милиони корисници, Преземач на видео клипови е уште едно продолжение за зачувување видеа, исто како и Видео симнувач ПЛУС. Програмерите гарантираат дека приклучокот може да преземе 99% од аудиовизуелната содржина достапна на Интернет (видео / аудио).

Наставката поддржува формати MP4, MOV, Webm и видео од Фејсбук. Одбирајќи се за тоа, меѓу другите можете да зачувате датотеки од социјалните мрежи како што се Твитер, Инстаграм и Фејсбук.

Flash Video Downloader може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром.

VGet наставка

Покрај тоа што претставува наставка за преземање видеа, овој додаток може да се поврзе со вашата телевизија.Покрај тоа што претставува наставка за преземање видеа, овој додаток може да се поврзе со вашата телевизија.

Ова е уште едно Вклучи, поврзи кул што доаѓа со допир на дополнителни функции за да ги спасиме нашите животи. На VGet наставка е продолжување на Гугл хром што ви гарантира Интернет видеа на вашата машина за неколку минути. Според информациите во Веб-продавница на Chrome, vGet е дизајниран да биде „минимално инвазивен“, што значи дека не се меша во меморијата додека не е во употреба. Апликацијата се активира само кога корисникот ќе кликне на копчето.

Интересната карактеристика на VGet наставка тоа е во врска со телевизиите: паметни телевизии. Ако вашиот телевизор има технологија ДЛНА – Алијанса за дигитална мрежа за живеење Алијанса за дигитални домашни мрежи, едноставно споделувајте видео од вашиот компјутер преку ТВ преку VGet наставка и наскоро. Затоа, нема да има потреба да ги преземате и пренесувате овие медиуми на флеш-уред, на пример.

На VGet наставка може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром.

GetThemAll

    GetThemAll е многу повеќе од наставката за преземање на видео.Со GetThemAll, можете да зачувате каква било содржина на една страница.

GetThemAll Тоа е наставка што може да се преземе, но иако дава само информации за зачувување на MP4 и сродните датотеки, ова Вклучи, поврзи Можете да чувате апсолутно сè од веб-страница. На GetThemAll Може да преземате видеа, фотографии, GIF, PDF, па дури и HTML. Кога посетувате веб-страница со кликнување на иконата за апликација, можете да видите список на датотеки на оваа страница што се достапни за преземање, овозможувајќи ви да заштедите разни материјали, или само неколку, по желба.

На GetThemAll може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром.

ЈуТјуб Биклик

Покрај наставката за преземање видео, YouTube ByClick е програма.Покрај додатокот, YouTube ByClick има бесплатен симнувач

Во ЈуТјуб Биклик Може да преземете видеа и музика од Youtube, DailymotionВимео Фејсбук, Инстаграм, Твитер и на повеќе од 40 страници. Апликацијата ветува зачувување на HD и 4K медиуми, како и претворање во MP3, MP4, AVI, FLV, WMV, 3GP, WEBM, MKV, WAV, AAC и M4A. Преземи плејлисти од Youtube Тоа е уште еден прифатлив ресурс.

На ЈуТјуб Биклик може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром.

Видео симнувач на професионални

Video Downloader Professional е една од главните додатоци за преземање видеа.Професионалец на видео преземање е една од најпознатите преземени екстензии во веб-продавницата на Chrome

Ова е без сомнение една од најпопуларните екстензии за Гугл хром. Постојат над три милиони луѓе кои користат просечен рејтинг од 4,5 од 5. Што значи тоа Видео симнувач на професионални Да се ​​биде толку восхитуван е твоето спокојство. Кога пребарувате веб, иконата за ова Вклучи, поврзи станува зелена кога открие дека видеото може да се преземе.

Видео преземачот професионалец може да се инсталира бесплатно на вашиот Google Chromo или преку страницата.

Најбрзиот курс

FastestTube е идеален за оние кои сакаат да го користат наставката само на YouTube FastestTube е идеален за оние кои сакаат да го користат наставката само на YouTube

На Најбрзиот курс е наставка за преземање видеа, но повеќе фокусирана на тоа Youtube. По инсталацијата, може да забележите дека копче за да ја преземете се појавува веднаш до видеото. Со кликнување на неа, ќе се отвори мени за да ја преземете содржината.

За време на инсталацијата, мора да се преземе официјална датотека за zip Најбрзиот курс. Апликацијата поддржува Хром и работи на системи: Windows, Mac OS и Linux.

FastestTube може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром. Чекор-по-чекор инсталацијата е на истата врска.

Преземач на видео на YouTube

Оваа наставка за преземање на видео дури ви овозможува да отпечатитеВо преземачот на видео на YouTube исто така е можно да се печатат видеа

Да го затвориме нашиот список со екстензии за Гугл хром, ние укажуваме на Преземач на видео на YouTube. Имајте го на вашето прелистувачзаинтересираната страна мора да има пристап до веб-страницата за ова Вклучи, поврзи и префрлете на вашиот компјутер. За разлика од другите наставки за Хромна Преземач на видео на YouTube Ова бара целосна процедура за инсталација, како што е зачувување на датотеката .zip, вадење во папката и потоа продолжување со страницата за екстензии на прелистувачот.

Овозможува заштеда во различни квалитети: 2160p (4k), 1440p (2k), 1080p (HD), 720p (HD), 480p, 360p, 144p, итн. Во аудио (MP3), исто така е достапен. Друга одлична карактеристика е опцијата за слики од екранот. Наставката му овозможува на лицето да го отпечати и зачува видеото во формат PNG.

Преземачот на видео на YouTube може да се инсталира бесплатно на вашиот Гугл хром.

Ова е нашата листа на најдобри екстензии за преземање видеа натаму Гугл хром Во моментов Ако веќе користите еден од нив или сакате да препорачате друг што ви се допаднал, коментирајте овде за вашето искуство.