Продажбата на Samsung Galaxy Note 7 во светот е суспендирана: Повторно експлодира

Продажбата на Samsung Galaxy Note 7 во светот е суспендирана: Повторно експлодира

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Продажбата на Samsung Galaxy Note 7 во светот е суспендирана: Повторно експлодира

Дури и новите заменети единици на Note 7 имаат проблеми, тие зафаќаат оган и Самсунг реши да ја блокира продажбата на глобално ниво.

По скоро 70% од Samsung Galaxy Note 7 се заменети по проблемот со батеријата што беше во пожар, се чини дека проблемот не е решен, а исто така и на единиците заменети на клиентите проблемот што Пожар на смартфон лесно се појавува повторно.

Случаите регистрирани низ целиот свет следат едни со други со фреквенција од 2-3 на ден и Samsung реши да блокира пратки од сите единици, дури и оние каде што е заменета батеријата.

Значи, нема мир за Samsung со Note 7 кој секако страда од сериозни проблеми со дизајнот затоа што не е можно да се запали толку лесно. Мислам дека Samsung мора трајно да го реши проблемот и само општата стоп на продажба може да ги поправи работите. Можеби го одложи глобалното лансирање заедно со Galaxy S8 за да се отстранат сите проблеми дефинитивно, можеби со прегледување на целиот проект на Note 7.

Што мислите за тоа? Дали сепак ќе купите Samsung по овој сензационален слајд? Верувам дека има направено некоја штета на компанијата, но дека сепак ќе може да се опорави.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!