Производство на мало Галакси A90 5G, Постер потврдувајќи ги главните спецификации

Bocor Galaxy A90 5G Kotak Ritel, Poster Mengkonfirmasi Spesifikasi Utama

Самсунг откри дека тие работат на нов паметен телефон А-серија, со поддршка од 5G, претходно оваа недела. И покрај тоа што грешивме, сега знаеме дека Galaxy A90 5G работел и ќе се појави наскоро. Еван Блас дополнително даде кредибилитет на оваа гласина со твитање на името на уредот, Galaxy A90 5G. Сепак, од тогаш видовме и постери кои изгледаат официјални и малопродажни кутии за овие паметни телефони што излегуваат на Интернет.

Протековите објавени подолу ни даваат прв поглед кон смартфонот Galaxy A90 5G. Може галакси A90 5G има двоен тон финиш на задната страна и изрез за бесконечност (водена вода) на предната страна. Големината на екранот се очекува да биде 6,7 инчи, со резолуција Full-HD + и супер AMOLED панел.

Не, Galaxy A90 5G не носи луди антика како што се лизгачката-ротирачка камера на Galaxy A80 – што беше лансирана во Индија на почетокот на август. Ова ќе ги спакува поставките на трите фотоапарати, чии спецификации сега се потврдија преку друг протек – кутија за малопродажба чија слика што ја гледате е прикачена на врвот.

Да, со оглед на веста дека Samsung го лансираше Galaxy A90 5G го зафати Интернетот, протекувањето е распространето. Кутијата за малопродажба потврдува дека паметниот телефон ќе биде опремен Главен сензор од 48MP (можеби сопствен сензор ISOCELL Bright GM1 сензор на компанијата). Ова ќе биде комбинирано со ултра широк објектив 8MP и сензор за длабочина од 5 MP. Getе добиете и селфи камера 32MP поставена на изрез од вода.

Под хаубата, тоа е Galaxy A90 5G ќе се напојува со окта-јадрен чипсет, кој е пријавен како Snapdragon 855 чипсет и X50 модем за 5G конекција. Willе се спари со 6 GB RAM меморија и 128 GB внатрешно складирање. Пакетот за малопродажба не ги открива најважните карактеристики на овој паметен телефон, имено големината на батеријата и брзата поддршка за полнење од 25W.

Неколкумина протекувања што го поплавија Интернетот сега сигнализираат дека Galaxy Launch A90 5G не е далеку. Какви очекувања имате пред цените? Известете ни во делот за коментари подолу.