Протекоа Спецификациите на Samsung Galaxy M30s Откриваат батерија од 6000mAh и троен заден фотоапарат

Bocoran Samsung Galaxy Spesifikasi M30s Mengungkapkan Baterai 6000mAh dan Kamera Belakang Tiga

Samsung Galaxy M30s веќе извесно време е на вести, но досега е откриен само бројот на моделот на паметни телефони. Сепак, новиот извештај сега го откри претстојниот целосен лист со спецификации Galaxy M30 и Samsung India исто така започна да го примамува паметниот телефон официјално. Одејќи со протекоа спецификации, Galaxy M30S ќе спакува батерија од 6000mAh, нешто што досега не сме го виделе од поголемите производители. Asus користи единица за батерии 6000mAh на ROG Телефон 2, но исто така е специјален смартфон за игри и супериорен паметен телефон. Ние често не гледаме паметни телефони со батерии од 6000mAh, но Samsung се чини дека го прави тоа со Galaxy M30s. Да се ​​потсетиме, Gionee е уште еден бренд за паметни телефони кој се користеше за лансирање паметни телефони со многу големи батерии во 2014 и 2015 година.

Samsung Galaxy M30s: Детални спецификации на истекување

Galaxy M30s ќе го носи моделот број SM-M307F и SamMobile успеа да добие комплетен лист со спецификации од овој паметен телефон. Наследник на Galaxy M30, M30 ќе прикаже екран на Full HD + 6,4 инчи на предниот дел со резолуција од 1080 × 2400 пиксели. Тоа Галакси М30 пристигна со супер AMOLED екран, така што би било интересно да се види дали Samsung користи AMOLED панел на Galaxy M30s.

Под него, Galaxy M30-те ќе доаѓаат со чипсет Exynos 9610 кој исто така се користи на паметните телефони Galaxy A50 и Motorola One Vision. Телефонот ќе пристигне во две варијанти – 4 GB + 64GB и 6GB + 128 GB, заедно со слот за microSD картички.

Тоа Галакси М30-ти исто така ќе спакува и задна трокреветна камера која е надградена со главниот сензор до 48MP со отвор за отворање f / 2.0. Другите два сензори на M30 ќе бидат стрелачи со длабочина од 5 MP, а последниот е 8MP леќа со ултра широк агол. Willе биде интересно да се види дали Samsung користи сензор Sony IMX586 на Samsung Galaxy Sensor M30s или 48MP Samsung ISOCELL GM2. M30 најверојатно ќе спакува и стрелец од 16 MP, на предниот дел.

ПРОЧИТАЈТЕ: Vivo S1 Индија цени и варијанти на складирање излегоа на почетокот од 7 август: Еве колку чини

Samsung исто така го зголеми капацитетот на батеријата на M30 во споредба со неговиот претходник. Galaxy M30s ќе спакува голема батерија од 6000mAh која ќе трае подолго од Galaxy M30 која има батерија од 5000mAh. Затоа, во извештајот се вели дека Samsung можеби нема да вклучува поддршка за брзо полнење на M30, така што времето за полнење од 0% до 100% би било подолго. Овој телефон, исто така, ќе го активира Android 9 Pie надвор од кутијата и OneUI на него.

Датумот на лансирање Samsung Galaxy M30 не е откриен

Тоа Галакси М30-ти повеќе од два месеци прави рунди на интернет. Со целосниот лист за спецификации на слушалката што сега излегува, можеме да очекуваме Samsung да го лансира Galaxy M30 во наредните неколку недели. Исто така, Самсунг Индија официјално започна со задевање на големи батерии на М30-тите, па неговото лансирање дефинитивно ќе пристигне наскоро.

Претстојните Galaxy M30 ќе користат Realme 5 Pro, претстојната серија Xiaomi Redmi Note 8 Pro и Honor 9X во Индија.