Разлики помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro: ШТО ПРОМЕНИ?

Споредба помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Кои се менуваат помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro? Дали е подобро да се купат Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro? Еве ги разликите

Споредба помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro

Како што видовме во претходните написи, новите паметни телефони Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro официјално беа воведени

Ако ги пропуштивте деталните статии, можете да ги најдете тука:

Бидејќи, по секоја веројатност, овие паметни телефони ќе бидат меѓу најпродаваните во светот и во Италија во наредните месеци, Мислев дека е неопходно да се објави дополнителен напис на овие уреди за разјаснете ги аналогиите и разликите.

Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Proвсушност, тие навистина имаат многу заедничко и за најдалечните корисници во светот на технологијата / телефонијата би можело да биде тешко да се разбере кој од двајцата е подобар, помоќен и севкупен што е подобро да се купи.

Ако сте исто така неодлучен помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro и сакате да ги разберете подобро аналогиите и разликите помеѓу овие два уреди, подолу ќе ви одговорам на сите ваши прашања и ќе ви помогнам да ги разберете кој паметен телефон е во право за вас.

Јас нема да можам да ви кажам која да купам, но ќе можам да ви ги дадам сите информации што ви требаат направете информирано купување.

Го кажав тоа, јас би рекол престана да разговара и да започне со нашето споредба помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro.

Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro: аналогии и разлики

На кратко, можам да ви го кажам тоа двата уреди се точно идентични во однос на естетиката, но се разликуваат во количина на RAM меморија тоа е фотографски сектор поцелосно за варијантата Макс. Разликите, како што можете да видите, не се многу и во двата случаи ќе однесете дома одличен паметен телефон, кој се карактеризира со неверојатен сооднос квалитет / цена.

Меѓутоа, ако сакате повеќе детали и обидете се подобро да разберете какви се промените помеѓу двата смартфони, прочитајте ги нивните листови со податоци:

 • Екран: 6,67 “Full HD + (1.080 x 2.400 пиксели, 20: 9) ЛЦД Горила стакло 5
 • Процесорот: Qualcomm Snapdragon 720G со процесорот Adreno 618
 • RAM меморија: 4/6/8 GB LPPDDR4x
 • Внатрешна меморија: 64/128 GB UFS 2.1 може да се прошири (со microSD до 256 GB)
 • Задна камера:
  • Главна: 48 мегапиксели Samsung ISOCELL GM2, f / 1.79 (Белешки 9 Про) / 64 мегапиксели Samsung GW1, f / 1.89 (Белешки 9 Pro Max)
  • Широк: 8 мегапиксели, 120 ° FOV
  • Макро: 5 мегапиксели
  • Длабочина: 2 мегапиксели
 • Предна камера: 16 мегапиксели (Белешки 9 Про) / 32 мегапиксели (Белешки 9 Pro Max)
 • Поврзаност: двоен нано SIM, Dual 4G LTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 / 5 GHz), Bluetooth 5, GPS, USB Type-C, инфрацрвен, FM радио, аудио приклучок
 • димензии: 165,7 × 76,6 × 8,8мм
 • Тежина: 209 грама
 • Батерија: 5,020 mAh со брзо полнење од 18W (Белешки 9 Про) / 33W (Белешки 9 Pro Max)
 • ОС: Андроид 10 со MIUI 11

Ако дури и од листот со податоци, не можете добро да разберете аналогии и разлики, не грижи се: ќе ги објаснам уште појасно подолу.

Нормалната верзија на Redmi’s Note 9 Pro се појавува со тоа истиот дизајн Аура биланс со исти бои на верзијата Макс. Затоа, естетската страна, ништо не се менува.

Тоа дури и не го менува дисплејот, секогаш 6,66 инчи во формат 20: 9 со заштита од Gorilla Glass 5.

Чипот Snapdragon 720G не се менува, ниту проширливата внатрешна меморија.

Можеме да ги забележиме првите промени во RAM меморија, што најмногу може да достигне до јас 6 GB на нормалниот модел, додека може да достигне 8 GB во моделот Pro.

Другата голема разлика се однесува на камерите. На нормален модел имаме:

 • На главен сензор префрлување од 64MP на 48МП
 • Таму предна камера префрлување од 32MP на 16МП

Сензор со широк агол, макро и портрет остануваат исти како верзијата Макс.

Тоа дури и не го менува Батерија од 5020 mAh. Забележете дека, за разлика од моделот 9 Pro Max, полначот што ќе го најдеме во нормалното пакување на моделот ќе го поддржува брзо полнење до максимум 18W (наместо 33W).

Очигледно се менувам цени:

 • Redmi Note 9 Pro Max: 4 / 64GB 180 €, 6/128 GB 205 € и 8/128 GB со 225 €
 • Redmi Note 9 Pro: 4/64 GB во 155 €; 6/128 GB за 191 €

Сите јасно сега?

Кој да се купи помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro?

За оние кои не сакаат да направат компромис, секако го препорачувам моделот Макс.

За оние кои се задоволни од нешто помалку, без да се откажат од ништо релевантно, нормалниот модел ќе направи многу добро.

Чекаме италијанските цени да разберат кој е всушност најзгодниот модел за купување кај нас.

Што сакате помеѓу Redmi Note 9 Pro Max и Redmi Note 9 Pro? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!