Редман е Серија Note 7, повеќе од 20 милиони продадени за 7 месеци

Redman adalah Note 7 Series, Lebih dari 20 Juta Dijual dalam 7 Bulan

Редман е рекордна серија 7 Забелешка. Редман е Белешка Ксиаоми објави дека серијалот 7 продаде повеќе од 15 милиони минатиот месец и денес серијата се продава повеќе од 20 милиони.

Редман е серија Note 7 завршете многу важна пресвртница. Според плакатот објавен на Веибо, кинеската платформа за социјални медиуми, Xiaomi има повеќе од 20 милиони Редми ширум светот за седум месеци. Забележете продадени телефони од 7 серии.

Редман е Белешка Најавувајќи го воведувањето на серијалот 8, компанијата Note Серија 7 продолжува да ја продава. Во постерот на Веибо, Xiaomi им се заблагодари на 20 милиони корисници и redmi Note Тој рече дека е време да се префрлат на 8-те серии.

Редман е Серија на Забелешка 7, повеќе од 20 милиони продадени за 7 месеци 1

Редман е Белешка 8 Оваа серија ќе биде претставена на лансирањето на 29 август во Кина. Покрај тоа, започнувањето на новиот 70-инчен паметен телевизиски модел Редми, исто така, ќе воведе информации.

Редман е нота 7 и Редман е Note 7 ProИ двајцата нудат поставки за двојна задна камера од 48MP + 5MP, селфи камера од 13MP, USB-C порт и батерија со 4.000 mAh.

Напојува со процесор Snapdragon 660 Редман е нота 73 GB / 6 GB RAM и 32 GB / 64 GB внатрешно складирање. Редман е Note 7 Pro и Snapdragon 675 процесор, 4 GB / 6 GB RAM меморија и 64 GB / 128 GB внатрешно складирање.

Редман е нота 74 GB RAM и 64 GB меморија верзија од 1999 TL 4 GB RAM меморија и верзија на складирање од 128 GB се продава во нашата земја со ознака на цена од 2.299 TL.