Рекламирање Xiaomi: како да го отстраните и избришете

Последно објавено Xiaomi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Отстранете го рекламирањето Xiaomi: тука е едноставен, комплетен и брз водич за да го направите тоа. Како да го оневозможите рекламирањето Xiaomi: лесен водич за секого

Како да го оневозможите рекламирањето Xiaomi

Да се ​​вратиме на разговорот за паметните телефони произведени од Ксиооми и управување со приватноста на корисниците од кинеската компанија.

ИСТО ПРОЧИТАЈ: Xiaomi инсталира задна врата во своите телефони | ПРЕДУПРЕДУВАЕ!

Како што за жал знаете, многу корисници кои купуваат паметни телефони Xiaomi наоѓаат разни реклами во менијата на вашиот паметен телефон или во рамките на апликации како Интернет прелистувач, видео апликација, музичка апликација, управувач со датотеки и слично.

Ова не е грешка или неочекуван проблем, туку а јасна волја на компанијата, кој вметна разни банери и реклами во своите апликации за да ги пополни своите звучници и подобро да ги анализира податоците за употребата на паметниот телефон од страна на корисниците.

Премногу рекламирање во МИУИ на Xiaomi

Во исто време, сепак, јас целосно ги разбирам поплаките од корисниците кои купија телефон Xiaomi што рекламирање и транспаренти се наоѓаат преку телефон против нивната волја. Не мора да биде пријатно, особено откако ќе потрошите над 500 евра на паметен телефон што покажува реклами на секои три за два, дури и во системските апликации.

Значи, ако исто така купивте телефон Xiaomi и дали сте уморни од рекламирањето на Xiaomi, во овој водич ќе ги објаснам сите чекори за избришете го и отстранете го трајно.

Следејќи ги упатствата подолу, можете елиминирање на рекламирањето од MIUI, персонализиран интерфејс на Xiaomi, и ќе бидете слободни да се вратите на користење на вашиот паметен телефон без сите оние досадни и несакани реклами.

Ве уверувам дека потребни се само неколку едноставни чекори за да ја постигнете вашата цел и не треба да бидете експертски корисник.

Но, да не губиме време, да започнеме веднаш со водич за елиминирање на рекламирањето Xiaomi.

Отстранете го рекламирањето Xiaomi: КАКО ДА СЕ ДА СЕ ПРАШАТЕ

Внимателно следете ги сите чекори на водичот и лесно ќе ја постигнете вашата цел.

 1. Отворете го Поставки и одете на делот Систем и уред, каде ќе го најдете менито Дополнителни поставки ќе мора да кликнете (делот за нови паметни телефони Систем и уред не е присутна, туку само движете се низ интерфејсот Settings за да ја пронајдете ставка што е само споменато)
 2. Ставката ќе се појави во ова мени Овластување и отповикување, ќе мора да кликнете на (за нови паметни телефони оваа ставка се наоѓа во менито Лозинка и безбедност, на крајот од приложеното мени)
 3. Сега ќе најдете серија апликации со релативен крлеж, но се нарекува оној за кој нè интересира мсса (Реклами на системот МИУИ)
 4. Откако ќе го пронајдете овој запис, сè што треба да направите е тргнете го крлежот од msa и почекајте одбројувањето за отстранување на Отстранувањето. Ако се појави грешка, притиснете и задржете ја REVOCA околу 5 секунди
 5. Сега отворете ја програмата Прелистувач и оди до Поставки (икона на менувачот)
 6. Одете на влезот Друго и ќе го најдете јазичето Приватност и безбедност. Внесете го и одштиклирајте ја ставката Персонализирани услуги
 7. Сега отворете ја апликацијата Видео ме, кликнете на трите точки во горниот десен агол потоа Поставки. Од прозорецот што се појавува, тргнете го крлежот од Персонализиран совет
 8. Внесете ја апликацијата сега Музика. Од тука кликнете на горниот лев дел (иконата на контролниот панел) и потоа во менито Поставки кликнете во менито Напредни поставувања. Скролувајте сè додека не го пронајдете записот Добијте совети и тргнете го крлежот
 9. Иста работа во апликацијата Менаџер на датотеки, каде што треба да кликнете на горниот лев дел (икона во форма на 3 храмови), а потоа и на предметот Поставки > Информации, каде што треба да ја одберете ставката Добијте совет (за најновите модели опцијата е елиминирана стандардно)
 10. Сега отворете ја апликацијата Безбедност, кликнете на горниот десен агол на иконата за менувачот, побарајте го предметот Добијте совети и тргнете го крлежот
 11. Конечно одете на апликацијата Теми На дното на интерфејсот ќе ја најдете иконата за малиот човек: кликнете на неа, одете до Поставки и одштиклирајте ја ставката Предлози.

Заклучоци

Еве, заклучивме со овој водич кој објаснува како оневозможи рекламирање Xiaomi.

Видовте колку е тоа едноставна? Доволно беше само да знаете каде да ги добиете вашите раце отстрани рекламирање од Xaomi еднаш засекогаш, и во овој водич објаснивме како да одиме чекор по чекор, апликација по апликација.

Се надевам дека ви помогнав да ја постигнете вашата цел.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ќе ви одговорам што е можно поскоро!

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!