Репродукција на продавница во Тема на материјал: како да го пробате СЕГА

Играј продавница во Тема на материјал

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Play Store во Тема на материјал: како да ја испробате продавницата со Android Play сега со целосно обновени графики. Преземете ја продавницата за репродукција во Тема на материјал Андроид АПК

Репродукција на материјалот Тема на материјал

Колку е убава новата Играјте продавница во материјална тема? Ајде да откриеме како да ја преземете, инсталирате и испробаме сега!

Во изминатите неколку часови, Google конечно ја започна можноста за нов изглед за свој Играј продавница во дизајн на материјали.

Како е новата Тема на материјалот за Play Store?

Разликите помеѓу „новата“ и „старата“ продавница за игри има толку многу од Google и ја прават виртуелната продавница за апликации уште поубава, чиста и елегантна.

Најпрво исчезнува зелената боја што нè придружуваше со години во дигиталната продавница на Google, заменет со бело што сега ги карактеризира повеќето апликации на Биг Г.

Исто така, пишувањето исчезнува Google Play во полето за пребарување на врвот, заменето со “Барај апликации и игри”.

Меѓу другите вести, доаѓа долниот дел од навигацијата, со брзи врски до апликации, игри, филмови и книги, додека различните делови остануваат видливи на врвот, без никаква хроматска разлика помеѓу картичките.

Воведе и еден убава анимација што го придружува премин од еден дел до друг во долниот дел.

Фонтот исто така пристигнува Google Sans, што сега се покажува на сите страници на апликацијата, додека пишувањето Друго се заменува со еден стрела надесно што ви овозможува да ги видите предлозите од истиот дел.

Делот посветен на музика, се пренесува на страничното мени.

И на крај, делот „Мои апликации и игри“ е ажуриран, сега целосно бело, без раздвојувачи, како и јазичињата на поединечните апликации, сега многу појасни и со повеќе распоредени елементи.

Play Store во Тема на материјал 2

Како можам веднаш да ја добијам Темата за материјалот на Play Store веднаш?

Како што се очекуваше, се објавува новата Тема на материјалот за Play Store точно во овие часови.

Особено, новиот интерфејс е присутен во верзијата 15.01.24.

Па наскоро ќе го добиете ажурирањето со новата графика на Play Store исто така на вашиот паметен телефон.

Што ако не сакате да чекате? Нема проблем, ние имаме водич за вас!

Може ли да ја испробам новата Тема на материјалот Play Store СЕГА?

Одговорот е очигледно потврден.

Ако сакаш преземете, инсталирајте и пробајте ја новата Тема на материјалот за Play сега на вашиот паметен телефон, едноставно мора да ја преземете и инсталирате датотеката АПК по овие многу едноставни индикации.

Мора да:

  • преземете ја апликацијата од оваа адреса
  • инсталирајте го со кој било управувач со датотеки откако ќе заврши преземањето
  • затворете ја продавницата за игри
  • одете во Поставки за систем> Апликации
  • пребарувајте во продавницата за игри
  • исчистете го кешот на Play Store
  • присилно затворете ја апликацијата Play Store
  • повторно отворете ја Play Store и уживајте во целосно обновената графика

Па, што мислите за Темата на материјалот на Play Store? Дали сакаш?

Го сакам многу! Го чекам вашето мислење во коментарите на крајот на статијата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!