САД и Хуавеи прават мир: сè е решено?

САД и Хуавеи прават мир: сè е решено?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Мир помеѓу САД и Huawei: Американски компании можат да се вратат на работа со Huawei и Honor. Трамп, Хуавеи ќе можат да откупат од САД: еве ги деталите

Мир меѓу Кина, САД и Хуавеи

Голема, одлична вест тие пристигнуваат во случај кога последниве недели го привлече вниманието на корисниците ширум светот, особено на оние кои поседуваат паметни телефони Huawei и Honor.

Во случај да ги пропуштите различните чекори, можеме да ги повратиме брзо подолу:

Тоа, рече, да се вратиме на разговорот за денешната тема.

Без премногу свртувања на зборови, поентата е дека конечно Huawei ќе може да се врати да купи производи од американски добавувачи, во она што се чини дека е отстапка направена од претседателот Доналд Трамп во разговорите што се водеа во Осака со неговиот колега Си Jinинпинг.

Трамп навистина делумно кренете ја блокадата на САД против Huawei: Американските компании сега можат да се вратат да ги продаваат своите производи во кинеската компанија.

„Американските компании можат да продаваат опрема на Huawei, каде што нема големи проблеми со националната безбедност“го рече истото Трамп, говорејќи на прес-конференцијата на крајот на Г20 во Осака.

Јасно е дека сè уште не е конечно решение, но се приближуваме. Всушност, се чини дека е многу важна релаксација и може да води барем во правилна насока.

Како што отсекогаш сум тврдел, затоа, многу чад и без печење: се претпоставуваше дека некако Трамп ќе се повлече и дека ситуацијата меѓу САД и Хуавеи ќе се реши на најдобар начин.

Во моментов ништо не е напишано во црно и бело, Трамп го тврди тоа ќе разговараат за ова прашање до вторник со одделот за трговија, но следниот чекор би можел да биде директно преговарање со кинескиот претседател Ксин .инпинг.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!