САД: Нинтендо преземања за 19.09.2019 година

AS: Unduhan Nintendo untuk 19 September 2019

Оваа недела Nintendo преземање ја вклучува следната содржина:

 • Nintendo eShop е активен Nintendo Switch
  • Легендата на Зелда: Будење на врската – Како врска, се будите во туѓа земја далеку од Хајруле, каде шетаат животни и чудовишта. За да ја откриете вистината зад вашето постоење и да ја разбудите легендарната ветерна риба, истражете го островот Коолинт и сите нејзини зандани полни стапици, замислете повторно со неверојатни детали за новото издание на една од најомилените игри во серијалот „Легенда на Зелда“. По патот, ќе сретнете најразлични смешни интересни ликови за кои никогаш нема да сакате да се збогувате. Legend of Zelda: Link Awakening Link ќе биде достапна на 20 септември.
  • Мртов напладне – Дали некогаш сте посакале да играте како еден од ликовите од вашиот омилен хорор филм? Dead by Daylight е 1-v-4 * онлајн мултиплеер игра која ви овозможува да изберете помеѓу играње незапирлив Убиец и еден на четири Преживеани кои се обидуваат да избегнат страшна смрт. Ова издание вклучува девет убијци и 10 преживеани од кои треба да изберете, како и три козметички пакувања. Играта Dead by Daylight ќе биде достапна на 24 септември.
  • Нутитл гуска игра – Играта без гуска од гуска е штитник со молив на молив, каде што станувате лабак лебед во село кое не се сомнева. Прошетајте низ градот, од дворовите на луѓето до високите улични продавници до зелените села, поставување бе prи, украде капи, украсувате многу и генерално го уништувате секој ден. Натпреварот Untitled Goose ќе биде достапен на 20 септември.
  • Ни не Куни: Гневот на белата вештерка – Патувајте назад во друг свет во играта Ni no Kuni: Гневот на белата вештерка. Класичната приказна LEVEL-5 доаѓа за прв пат во системот Nintendo Switch. Придружи се на Оливер додека започнува авантура низ еден свет населен со нови пријатели и жестоки непријатели со надеж дека ќе ја врати својата мајка по трагичен инцидент. Со копија на придружниците на Магионичарите во неговата рака и неговиот доверлив пријател Дрипи од негова страна, тој ќе патува низ овој богат свет на фантазијата за да ги скроти семејствата, да се соочи со непријателот и да ги надмине многуте предизвици што постојат меѓу него и безбедноста на неговата мајка. Игра Ни Ни Куни: Бесот на белата вештерка ќе биде достапен на 20 септември.
  • Дија срца Сајонара – Sayonara Wild Hearts е сонувачка аркадна игра за возење мотоцикли, скејтборди, битки за танцување, пукање ласери, држење на мечеви и уништување на срцата на 200 км на час. Кога срцето на една млада жена е скршено, рамнотежата на универзумот е нарушена. Во неговиот сон се појавила дијамантска пеперутка и го одвела преку автопатот на небото, каде се нашол друг: маскиран мотоциклист наречен „Будала“. Патувајте низ специјално напишана поп саундтрак, бркајте резултати и тргнати да ја пронајдете хармонијата на универзумот, скриена во срцата на Малата смрт и неговите сојузници во везда: Танцување сатаната, завивачката месечина, стерео убовниците и Хермит 64.

Активност:

 • Заработете двојни златни поени! – За ограничено време, можете да заработите до 600 Мои Nintendo златни поени ** – двојно повеќе од редовната сума – ако ја купите дигиталната верзија на Luigi’s Mansion 3 преку Nintendo eShop или Nintendo.com (доколку е достапна). Оваа понуда завршува во 8:59 часот. ПТ на 30 октомври.

Nintendo eShop Продажба:

 • Активен Nintendo eShop Nintendo Switch, Nintendo 3DS и Wii U

Исто така само оваа недела на активниот Nintendo eShop Nintendo Switch:

Исто така, оваа недела на Nintendo eShop на Nintendo 3DS:

Извор: Нинтендо на Америка