Самсунг Галакси М10 се гледа на Андроид Ентерпрајт Мапа, Samsung Galaxy M30 се гледа на Geekbench

Samsung Galaxy M30s Spotted on TENAA Ahead of Launch

Samsung Galaxy M10s сега се гледа во списокот со Android Enterprise ги открива клучните спецификации и сигнализира итно започнување. Покрај тоа, Samsung Galaxy M30s сега е виден на GeekBench и се гледа како се користи Exynos 9611 SoC. Овој SoC сè уште не е лансиран, што укажува дека компанијата може да лансира нов чип во исто време со лансирањето на телефонот. Galaxy M30s неодамна беа видени и на TENAA, откривајќи ги клучните детали за дизајнот, како што се задните три поставки на фотоапаратот и задниот сензор за отпечатоци.

Samsung Galaxy M10 сега е наведен на веб-страницата „Android Enterprise“ на „Гугл“, а додека нема слики прикачени на него, списокот открива дека телефонот ќе прикаже 6,4 инчен екран, ќе работи на „Андроид пита“, ќе спакува 3 GB RAM меморија и ќе понуди 32 GB меморија. Телефонот е регистриран за поддршка на сензорот за отпечатоци, но нема да биде придружуван од NFC.

Во разговорот со Gadget 360, Асим Варси, постар потпретседател, Смартфон бизнис, Самсунг Индија рече дека Samsung Galaxy M10s ќе има панел за приказ Super AMOLED, двоен заден фотоапарат и батерија од 4.000 mAh. Варси, исто така, истакна дека претстојниот Галакси М10 ќе има цена во РС. 10.000, и мора да биде лансиран во земјата пред Дивали.

Ова е совет за Exynos 7885 SoC, екранот Infinity-V, USB Type-C портата, поддршката за отклучување на лицето, 3,5 милиметарскиот аудио приклучок и специјалната microSD картичка.

Доаѓајќи до Galaxy M30, телефонот сега е виден на Geekbench, а на списокот се гледа дека телефонот ќе работи на Android Pie, ќе спакува 4 GB RAM меморија и ќе интегрира окта-јадрен Exynos 9611 SoC со 1.74GHz. Овој чип сè уште не е лансиран од Samsung, и најверојатно само варијација на Exynos 9610 SoC. Варши потврди и дека телефонот ќе го спакува Exynos 9611 SoC.

Овој телефон ќе биде лансиран на 18 септември, а цената во Индија се проценува дека е помеѓу РС. 15.000 и РС. 20.000. Featureе има батерија од 6.000 mAh, три поставки на задната камера и екран со Infinity-U. Бидете сигурни да го користите 6.4-инчниот Super AMOLED Infinity-U екран исто така.

Galaxy M30s се шпекулира да работи со Android 9 Pie, а трите поставки на задните фотоапарати се очекува да вклучуваат примарен сензор од 48 мегапиксели заедно со леќи f / 2.0, 5-мегапикселен секундарен сензор со леќа f / 2.2, и 8 мегапикселна терциерна сензорка супер широк. Овој паметен телефон исто така се вели дека има селфи камера од 24 мегапиксели на предната страна. Понатаму, се вели дека Galaxy M30s има опции за 4 GB и 6 GB RAM меморија, како и 64 GB и 128 GB варијанти за внатрешно складирање. Овој паметен телефон исто така се шпекулира дека мери 159 × 75,1 × 8,9 mm и тежи 174 грама.