Сега можете да преземете демо FIFA 20 демонстрации на PS4, Xbox One и PC

Anda sekarang dapat mengunduh demo FIFA 20 di PS4, Xbox One dan PC

Не успеа. Како и секоја сезона, ЕА Спорт чекаше до денот на лансирање на еФутбол ПЕС 2020 да го започне долгоочекуваното демо од страна на ФИФА 20. И да даде поголема боја на ова прашање, овој бесплатен контакт зазема дополнително барање: закуски од неговиот режим ВОЛТА.

Доброто (и важно): Демо FIFA 20 сега може да се преземе бесплатно на компјутери и конзоли. Лошата работа, од друга страна, е што во однос на содржината оваа година ќе видиме многу малку тимови и само два начина на игра. Грдото: Прекинувачот повторно не заврши од демо.

Во однос на тимот, изборот на клубови што се достапни во демо беше намален на шест европски екипи и три стадиони. Така можеме да тестираме со:

  • Тој Пари Сен Germермен (од Француската лига)
  • Тој Ливерпултоа Тотенхем Хотспур и Челзи (од англиската Премиер лига)
  • Тој Борусија Дортмунд (од германската Бундеслига)
  • Тој Реал Мадрид (од ЛаЛИГА од Шпанија)

Во однос на стадионот, ќе ги имаме стадионот „Сантијаго Бернабеу“, „Тотенхем“ и „Стемфорд Бриџ“.

Eejymcnx4aaqhax

Што се однесува до режимите на игра, ќе имаме пристап само до два режима, и офлајн.

  • Од една страна традиционално обложување за брзо натпреварување ни овозможува да играме игри со целото ширење и возбуда од Лигата на шампионите.
  • Од друга страна, аванс Предлогот на урбаниот фудбал на Волта, што го заменува режимот на кампањата што се гледаше во претходното издание и го продлабочува аспектот на прилагодување.

Секако, парко на мезе во содржината, иако тоа ќе биде и тест за ламсус во соочувањето со вистинските предизвици со кои се соочуваат фановите на ФИФА: спроведување на игра додека одржувањето на забавата е недопрено.

Кога коментиравме, демо од ФИФА 20 Сега може да се преземе на компјутер, Xbox One и PS4, како увертира за објавување на целосната верзија, закажана за 27-ми септември, денот на изданието за наследство ФИФА 20 со ажуриран образец од Nintendo Switch.

Ви оставаме линк за преземање:

Споделување Сега можете да преземете демо FIFA 20 демографии на PS4, Xbox One и компјутер