Сега се продава Huawei MatePad Pro, цена 454 $ и поголема

Huawei MatePad Pro Sekarang Sudah Dijual, Harga $ 454 dan Lebih Tinggi 1

Huawei дебитираше нов и моќен таблет пред неколку недели и сега таблетот е достапен. Ова е Huawei MatePad Pro, ривал iPad Pro и исто така ривал Galaxy Tab S6. Доаѓа со процесорот Kirin 990 и има и 5G верзија.

MatePad Pro го нема на распродажба за последните 24 часа на Vmall и чинеше 454 долари. Тоа е 6 GB RAM меморија, 128 GB верзија за складирање и во случај ако ја сакате верзијата 5G, верзијата што ќе дојде во 2020 година. Huawei MatePad Pro пакува 10,8 инчен екран со IPS LCD панел и резолуција од 2560 x 1600 пиксели. Има тесен подножје, со големина 4,9 мм и има и сооднос на екранот до тело од 90%. Неговите спецификации вклучуваат процесор за Кирин 990, 6 GB или 8 GB RAM меморија и 128 GB или 512 GB складирање.

Исто така, постои голема батерија од 7250 mAh со брзо полнење од 40W и исто така со бекап 7,5 безжично полнење. Има 15W безжично полнење и има и други интересни работи, како што се четири звучници, Android 10 со EMUI 10 и GPS (само LTE верзија). Има задна камера од 13 мегапиксели, единечна камера, освен гласините кои зборуваат за двојни задни камери. Исто така, има PDAF и LED блиц, плус 8 мегапикселна селфи камера отсечена на екранот.

Исто така, постои игла за поддршка (молив М) со 4.096 нивоа на чувствителност на притисок. Стилот се полни безжично со прикачување на уреди, како што е Galaxy Tab S6 оној. Засега производот се продава само во Vmall, онлајн продавница во Кина. Исто така, постои тастатура за таа да се купи одделно.