Сезоната Witcher 2 прикажува други знаци. | Игра игра

Artis Komik DC Jim Lee Menggambar Versi Geralt dari The Witcher

Кога започнува снимањето Вештерката сезона 2, информации за карактерот, локацијата и упатствата за тоа каде заговорот е насочен кон јавноста. Секоја информација предизвикува форум на Интернет да шпекулира за неговата важност, дури и ако тоа е само слика на реквизит на мечот, навивачите дознаваат (или се обидуваат да дознаат) што значи тоа.

Witcher се покажа како изненадување за Netflix. Оваа серија, базирана на делото на полскиот писател Анджеј Сапковски, е онаа што им е позната на гејмерите, благодарение на триото на популарни игри. Привлекувањето во мејнстримот е помалку од загарантирано, но шоуто привлече големо внимание. Фановите и гејмерите исто како и приказната Гералт од Ривија, е инспирирано да создаде извонредна фан-уметност, и чекаат да се претворат во приказната со сезоната 2.

Значи, кога Нетфликс откри нов список со ликови, но имаше некои пропусти, навивачите се прашуваа кога би можеле да дознаат за влезот што недостасува. Навивачот на веб-страниците „Witcher Redanian Intelligence“ прави се што може за да се пополни празнината, и објави дека братот на Франческа Финабаир, Гејџ, е додаден на играчите и ќе го игра британскиот актер Каин Зајаз.

Овој лик е опишан како „масен груткан со очите на врана“ со „млада возбуда и топлина на стриповите“ и е предвидено да се појави во 4 епизоди во сезоната 2. Гејџ се приклучува на списокот на ликови што се развиваат кога серијата се чини дека се гради во светот. основана во првата сезона.

Стримингот Netflix фрла пари на вашиот волшебник

Зајаз има снимено сцени за ликот, објавувајќи слики од сетот на „The Witcher“ заедно со ко-starвездата Том Кантон (кој игра елф Филавандрел), кога снимија некои од раните сцени во логорот на елфите заедно со Мекија Симсон (Франческа).

По првата сезона што ги натера обожавателите да имаат голем број на приказни за шпекулирање, сезоната 2 воведе повеќе ликови за проширување и продлабочување на знаењата во серија. Има уште време се додека не биде објавена сезоната 2, па многу е веројатно дека навивачите ќе дознаат повеќе за тоа каде ќе оди следната сезона пред тоа. Додавањето Gage во смесата става уште едно парче во место во сложувалката засега.

Вештерката Сезоната 2 е во фаза на развој за Нетфликс.

Извор: Романско разузнавање