Секогаш сум на Интернет на Инстаграм: што да правам?

Како да избришете сметка за Android Instagram

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали вашата сметка е секогаш на Интернет на Инстаграм? Се чини дека сте на Интернет на Инстаграм дури и кога не сте? Еве што треба да знаете

Затоа што секогаш сум на Интернет на Инстаграм

Во последните неколку недели добив неколку барања од читателите на YourLifeПоднесена кој имал досаден проблем со Инстаграм.

Во пракса нивните сметката секогаш беше на Интернет на Инстаграм дури и кога навистина не беше така апликацијата всушност беше затворена на паметниот телефон.

Се чини неверојатно, но е исто така: дури и со апликацијата е затворена (исто така од мултитаскинг), некои корисници ми го напишаа тоа на Инстаграм тие се секогаш на Интернет.

Секако, тоа не е голема работа, но разбирам дека може да биде многу досадно, главно затоа што има луѓе околу кои не прават ништо друго освен контрола на пристапот на социјалните мрежи на други луѓе и тие се веднаш подготвени да обвинат и да посочат со прстот (знаете нешто исто така, нели?).

Како и да е, ако исто така го најдете овој вознемирувачки проблем на Инстаграм и не знаете како да го решите, во оваа статија ќе се обидеме да направиме јасност за што и најдете решенија. Не можам да гарантирам дека ќе го решиме проблемот, но можам да ве уверам ќе се обидеме да сториме сè што можеме да го направи тоа.

Да ви помогнам на најдобар начин со кој се информирав, направив разни тестови, прочитав разни англиски и американски блогови и форуми и на крајот решив да објавам јасен, едноставен и детален водич за да разберам зошто вие сте секогаш на Интернет на Инстаграм.

Ако сте исто така во оваа ситуација и сакате да се обидете да го решите проблемот, подолу ќе видиме како да го направите тоа (или барем како да го пробате).

Затоа што секогаш се појавувам на Интернет на Инстаграм

Значи, првото нешто што треба да направите за да не бидете секогаш на Интернет е да се оневозможете ја зелената точка што го означува вашиот статус на Интернет.

Можеби не знаете, но по дифолт извештаи на Instagram кога сте на Интернет и исто така открива времето на последната активност на апликацијата. Ако сакате да ја оневозможите оваа одлика, следете ги овие чекори.

Како да бидете офлајн на Инстаграм

  • Отворете Инстаграм (на iPhone е Андроид водичот не се менува)
  • Одете на вашиот профил (последната икона од долниот десен дел)
  • Кликнете на иконата на 3 хоризонтални линии во горниот десен агол
  • Од менито што се отвора десно, притиснете Поставки сместено на дното
  • Оди горе Приватност> Статус на активност

Ако дршката е а лево (и затоа сива боја) никој нема да знае дали сте на Интернет на Инстаграм или времето на последната врска. Запомнете дека кога оваа одлика е исклучена, другите нема да можат да го видат вашиот статус, но нема да можете да го видите ниту нивниот. Точно како што се случува понатаму Whatsapp.

Ако, од друга страна, лостот е а нели (и затоа сина) можете да им дозволите на корисниците што ги следите и лицата со кои разменувате приватни пораки видете го времето на вашата последна активност па дури и кога сте на Интернет.

Она што ве советувам да го сторите, затоа, е да ја ставите рачката лево и на оневозможете ја функцијата што се прикажува кога сте на Интернет на Инстаграм.

Ова треба да ви овозможи да престанете да се појавувате на Интернет на Инстаграм.

Јас направив, но не функционира

Ако постапката не работи, обидете се:

  • рестартирајте го паметниот телефон за безбедност
  • најавете се од Instagram и повторно најавете се (ВНИМАНИЕ: пред да се најавите, проверете дали сте се сеќавале на лозинката)

Ако овие решенија не функционираат, имам лоши вести за вас.

Некои сметки на Instagram, всушност, се погодени од системска грешка што ги прави да се појават секогаш на интернет дури и кога не сум. Во пракса, некои несреќни корисници се секогаш на Интернет (со зелена точка) дури и кога не ја користат програмата, а можеби и не па дури и паметниот телефон.

Знам дека е досадно, но во овој последен случај, ништо не може да се стори. Само треба почекајте и се надевам дека Инстаграм ќе го реши грешки / проблем што е можно поскоро.

Ако ова е ваш случај, жал ми е, но немам друг совет да ви го дадам. Бидете трпеливи и почекајте Instagram да го реши проблемот и на вашата сметка.

Заклучоци

Со овој напис заклучивме. Се надевам дека го разјаснив прашањето за затоа што секогаш останувате на Интернет на Инстаграм.

Но, она што треба да го знаете е тоа ако некој секогаш се појави на Интернет на Инстаграм, можеби тој навистина не е на Интернет, но вашата сметка страда од овој вознемирувачки проблем.

Се надевам дека ви помогнав во разјаснувањето. Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!