Секој & # 039; Надвор од светот & # 039; Карактерите можат да бидат убиени

Setiap & # 039; Dunia Luar & # 039; Karakter Dapat Dibunuh 1

Секој & # 039;  Надвор од светот & # 039;  Карактеристични убиства 1

Чувствувате дека сакате да убиете? Па, сега може, затоа што секој лик на надворешниот свет може да биде убиен, барем според неодамнешното интервју со постариот дизајнер на опсидијан Брајан Хајнс. Дефинитивен пад: Играта Нов Вегас во вселената има многу различни патеки за избор за зависници од РПГ како мене, вклучително и да се биде убиец.

Секој & # 039;  Надвор од светот & # 039;  Карактеристични убиства 2

Во неодамнешното интервју со луѓе во Полигон, Хајнс рече дека надворешните светови понудиле целосна слобода. Сè е фер во loveубов и сеопфатно убиство, се чини, иако е важно да се запамети дека секоја акција има својствени последици.

„Кој и да видите, можете да убиете, [jadi] дефинитивно постои начин да се добие се што ќе ви дадат, без разлика дали тоа е влез во терминал или можете да ограбите нешто од нивното тело или има градите во нивната канцеларија од која сега ќе заклучите за да добиете информации од тоа “, изјави тој за сајтот, кој во согласност со претходната изјава на тимот дека играчите навистина можат да бидат крајни херои или негативци.

Outer Worlds официјално дебитираше на 25 октомври за Xbox One, PlayStation 4 и PC, со издание на Nintendo Switch, поставено наскоро. За повеќе за оваа возбудлива нова авантура:

„Во надворешниот свет, се будите од хибернација на изгубени напаѓачи на вашиот пат кон Халсион, најдалечната колонија на Земјата која се наоѓа на работ на галаксијата, само за да се пронајдете среде длабок заговор, кој се заканува да го уништи. Како што го истражувате најоддалечениот простор и наоѓајќи различни фракции, сите се натпреваруваат за моќ, ликот што ќе го одредите ќе одреди како се одвива оваа приказна управувана од играчот. Во корпоративната равенка за колонијата, вие сте непланирана варијабла “.

Како што се гледа во претходниот дел за емитување овде.