Сериозна грешка на Skype. За да се решите, треба да го преработите кодот

 Сериозна грешка на Skype.  За да се решите, треба да го преработите кодот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Сериозно откривање протекува на Skype што ви овозможува да ја преземете контролата врз вашиот компјутер. За да се решите, треба да го преработите кодот од нула

Истражувач Стефан Кантак открил а многу сериозна грешка во Skype, Апликација на Microsoft за аудио и видео повици. Истражувачот открил дека Скајпот е ранлив на напад на киднапирање ДДЛ и тоа ви овозможува да преземете контрола врз вашиот компјутер, и Windows, и MAC OS и Linuxи што го трансформира нормалниот корисник во сметка на супер системски администратор со ефикасно преземање на компјутер без ограничувања.

На Бубачки е многу сериозен зошто Мајкрософт веќе го анализирал проблемот е не е во состојба брзо да го реши колку што е потребно да се затвори истекувањето скоро целосно преработи го кодот тоа е под Skype.

Всушност, потенцијално лошо намерно може да преземе целосна контрола врз уредот каде што се користи Skype и може да украде податоци. Пропустот е можен уште од BUG што ви овозможува да одите и да замените DLL креирано уметнички и благодарение на дозволите за Супер Корисник, ви овозможува да овозможите целосна контрола на вашиот компјутер за неколку секунди.

На BUG е познат на Microsoft од минатиот септември, и сè уште работи на решавање на тоа, но добро е да се истакне дека само големо ажурирање може да го реши проблемот. Се надеваме дека Мајкрософт го корегира тоа што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!