Серијата Локи во Дизни + мора да се меша со алтернативни времиња

Kevin Feige Menampilkan Seri Loki di SDCC (Sumber :)

Серијата Локи на Дизни + мора да разговара за патното време преку паралелна реалност. Според информациите презентирани од ereереми Конрад од Космички МЦУ, ликот мора да патува низ различни периоди од човечката историја и директно да ги нарушува настаните.

Иако студиото Марвел не откри многу детали за заплетот, за време на панелот во СДЦЦ, Кевин Фејги прикажа слика на која се гледа Локи како шета по улиците на Yorkујорк во 1975 година. Вреди да се одбележи дека кога ликот избегал, тој сепак бил прикажан како негативец. и оваа личност мора да се одржи во текот на настапот.

Кевин Фејџ ја прикажува серијата Локи во SDCC (Извор: We Got This Cover)

Дополнителни детали можат да бидат презентирани за време на Д23, што се одржува на 23-25 ​​август во Анхајм. Овој настан е прослава на Дизни, која ја искористи можноста да открие приколки и да објави најави за нејзините главни продукции.

Серијата „Локи“ ќе ја следи верзијата на ликот кој успеа да избега со Тесеракт за време на настанот Одговор: Ултиматум. Во филмот, по неочекувано бегство, богот на мамење конечно создава алтернативна временска рамка што ќе ја истражува шоуто. Серијата се очекува да дебитира во првата половина на 2021 година.