Серијата „Опоно Рено 2“ со 20хум зум ќе биде лансирана во Индија на 28 август

Oppo Reno 2 series dengan 20X Zoom akan diluncurkan di India pada 28 Agustus

Компанијата започна со испраќање на покани за медиуми за започнување на настани, кои се предвидени да се случат на 28 август 2019 година.

Оглас

Ексклузивно известуваме дека Oppo планира да лансира нов паметен телефон во серијата Reno во Индија овој месец. Сега, компанијата конечно објави дека ќе ја лансира следната генерација на смартфони Рено во Индија. Компанијата започна со испраќање на покани за медиуми за започнување на настани, кои се предвидени да се случат на 28 август 2019 година.

Поканата откри дека следната генерација на смартфони „Рено“ ќе биде позната како серија „Oppo Reno 2.“ Во поканата се вели дека претстојниот смартфон ќе биде опремен со неверојатен зум од 20х. Поканата исто така откри дека паметниот телефон ќе биде наполнет со поставки за камера на задниот панел.

Oppo Reno 2

Со покана, серијата Reno 2 ќе биде надополнета со зголемени фотоапарати од ајкула, кои се присутни и во паметните телефони од првата генерација Рено. Поканата исто така навести дека компанијата може да воведе два паметни телефони во серијата Reno 2, вклучувајќи ја и стандардната верзија на Reno 2 и Reno 20X Zoom. Поканата дополнително откри дека серијата „Рено 2“ првпат дошла во Индија. Тоа, рече, нема информации за претстојната серија Reno 2, затоа ви предлагаме да останете со нас.

Да се ​​потсетиме, Oppo ја претстави серијата Reno во Индија во мај оваа година. Марката лансира два паметни телефони вклучувајќи Oppo Reno и Oppo Reno 10X зум. Изданието на Oppo Reno 10X Zoom е со цена од 39.990 фунти за 6 GB RAM меморија со верзија за складирање од 128 GB, а 8 GB RAM меморија со 256 GB варијанта за складирање се проценува на 49.990 РС. Oppo Reno доаѓа во единствена варијанта со 6 GB RAM меморија со 128 GB складирање и има цена од 32.990 фунти.

Зумирањето на Oppo Reno 10x има 6,6-инчен Full HD + 19: 5: 9 сооднос АМОЛЕД екран со резолуција од 2340 pix 1080 пиксели, 100% NTSC спектар на бои, Corning Gorilla Glass 6. Заштита. Под хаубата овој телефон го напојува Мобилната платформа Snapdragon 855 7nm octdrone (1 x 2.84GHz Kryo 485 + 3 x 2.42GHz Kryo 485 + 4x 1,80GHz Kryo 485) со Adreno 640 GPU.

Oppo Reno прикажува 6,4-инчен Full HD + AMOLED екран со резолуција од 2340 × 1080 пиксели, сооднос на аспект од 19: 5: 9, осветленост од 430 гниди, NTSC 97% спектар на бои, Corning Gorilla Glass 6. заштита.Ова го напојува мобилната платформа окта- Core Snapdragon 710 10nm (Dual 2.2GHz Kryo 360 + Hexa 1.7GHz Kryo 360 CPU) со Adreno 616 GPU.