Серијата 4 начини на iPhone 11 ќе биде различна од претходните

Foxconn has reportedly amped up its workforce in Shenzhen and they are giving their workers a 10 per cent pay hike to ensure they have enough personnel manufacturing the iPhone 11 series..

Спецификациите на серијата „iPhone 11“ се појавија минатата недела и сега имаме неколку интересни одлики што треба да ги очекуваме, иако AppleConfirm сè уште не ги добил. Лансиран на 10 септември, сите три телефони се очекува да бидат повеќе од и над претходната серија во однос на функционалноста, изгледот и издржливоста. Еве четири работи, според протекувањето на спецификациите, што ќе го подобри.

1. Повеќе шарени

Досега, во светот на Apple сè беше црно, бело, сиво, па дури и злато. Со моделите во виолетова и зелена, протекоа спецификации на претстојниот iPhone 11 сугерираат дека марката може да биде шарена.

Другите промени ќе има и во серијата „iPhone 11“ .Преканувањата укажуваат на тоа дека високата сорта на мобилен телефон ќе има замрзнато стакло на задниот дел, што привремено не значи функционални разлики, но изгледот ќе се промени.

2. Подобра камера

Серијата iPhone 10 користи систем со двојна камера, во хоризонтални поставки. Сепак, двата модела во претстојната 11 серија се очекува да дојдат со три сензори во квадратна постава во задниот дел. IPhone Pro и iPhone Pro Max, според неодамнешниот протек, се очекува да имаат три сензори од 12 MP на задниот дел со фенерче. Willе има и ултра широк леќа исто така. Во меѓувреме, iPhone 11 ќе продолжи со 12 MP поставувања за двојна камера.

3. Зголемена отпорност

Apple обично наплатува бомба за поправка на iPhone и со кревка екран ранлив на оштетување на постапувањето станува позасилен. Сепак, со новата серија на заситени прсти на Apple, навивачите можат да се радуваат. Оваа нова серија се очекува да дојде со подобро и подобро скршено стакло на предната страна.

Во другите додатоци за издржливост, овој телефон се очекува да има поголема отпорност на вода. Според „Блумберг“, „Епл“ драматично ја подобри отпорноста на вода за нови модели, што може да им овозможи да потонат под вода многу подолго од 30-минутниот рејтинг на сегашниот iPhone.

4. А13 чипсет што е побрзо

Најновите модели ќе го користат чипсетот А13 кој не е објавен и чекаше на телефонот. Ова ќе ја зголеми брзината на уредот, енергетската ефикасност, искуството во игри и ќе обезбеди машинско искуство. Блумберг известува дека чипот ќе има нов ко-процесор „AMX“ или „матрикс“, за да се справи со некои тешки задачи, така што главниот чип не треба да го прави тоа. Тоа може да помогне во погледот на компјутерот и зголемената реалност, што „Епл“ ја турка како основна карактеристика на своите мобилни уреди.

Кликнете на Deccan Chronicle Technology and Science за најновите вести и прегледи. Следете нè на Фејсбук. Твитер.