Сеќавајќи се на Тилман, булдогот кој започна во нашите срца, четири години …

Mengenang Tillman, Anjing Bulldog yang Meluncur Ke Hati Kita, Empat Tahun ... 1

Познат по своите вештини за скејтбординг и сурфање, булдогот Тилман е легендарен. Екстремно спортско куче почина пред четири години овој месец.

Тилман почина од компликации на патот кон миленичиња болница поради проблеми со срцето. Тилман имаше 10 години во моментот на неговата смрт. Рон Дејвис, сопственик на булдог, објави за својата смрт на социјалните медиуми.

“Regretалам што објавив дека светот ја изгубил вистинската легенда … Мојот најдобар роб Тилман почина минатата ноќ. Споделивме многу спомени со уметничко лизгање, сурфање и патување заедно. Нема зборови што можат навистина да опишат колку ќе му недостасува. Благодарам на сите убаво време, Тили “, бидејќи се чита скриен пост на Фејсбук.

Британскиот булдог е во Гинисовата книга на светски рекорди за „најбрзите 100 метри на скејтборд од куче“, и прави редовни настапи на Турнирот на парадата на розите. Многу обожаватели се разгорени од губењето на овие кул обоени.

Сопственикот секогаш вели дека неговите миленици не се „нормални“. „Тој е ѓубре од ѓубре и не е најголемата личност, но тој е тежок и сè што сака да направи е да вози“, рече Рон. Тилман, исто така, е тотална шунка, според Рон, се појавува во многу вирусни видеа, па дури и глуми во реалното шоу наречено Кој ги пушти кучињата одеднаш.

Тилман стана познат на многу луѓе кога неговото скејтборд видео беше објавено на YouTube во 2007 година и видеото стана дел од рекламата за iPhone. Запомнете неколку извонредни моменти на Тилман во видеото подолу.

Извор: https://www.littlethings.com/remembering-surfing-bulldog/