Се забавував со iPhone 11, 11 Pro и 11 Pro Max и ова е мојот прв впечаток

Saya bersenang-senang dengan iPhone 11, 11 Pro dan 11 Pro Max dan ini adalah kesan pertama saya

iPhone 11, 11 Pro и 11 Pro Max: видео контакти

Деј-ви со опсесија со фотографијата

Нека биде јасно: ако чекате нешто супер револуционерна или радикална промена, оваа генерација не е ваша. Епл трае долго време со многу одржлива филозофија Во однос на дизајнот и iPhone 11 е нов доказ за ова: истите рамки, слики, решетки и грбови се скоро исти. Дури и сензацијата во раката се повторува.

Како и да е, задниот дел има забележителна промена: сега зборот iPhone исчезнува и јаболкото е совршено центрирано, иако несомнено има појасна леќа од камерата, многу истакнато (Патем) дома, тие се елементите што привлекуваат најголемо внимание.

Во случајот со iPhone 11 (што изгледа како апсолутно пребарување на iPhone XR – всушност, нема да можете да ја кажете разликата – имаме два сензори, и двајцата 12 MP: еден широк агол и еден многу широк агол. Со нив ќе можете да задоволите многу ваши потреби на ниво на фотографија, а исто така можете да се префрлите од еден леќа до друг леќа директно или преку ново контролно копче кое комбинира пријатен интерфејс на камерата што треба да се манипулира.

iPhone 11

Со вашата камера, можете да снимате дури и влез 4K на 60 фрејмови во секунда (што гарантира помеки слики), уживајте во значително зголемување на нивото на HDR или ноќниот режим, што ветува или уживајте во навистина неверојатна стабилизација, одржувајте израмнување и балансирајте мали вибрации или карактеристични вибрации од моментот кога снимаме со нашиот телефон.

Исто така, постојат важни промени иако овој пат не е видлив во прозорецот предна камера (функција споделена со роднини на Pro), исто така со сензор од 12 MP, 4K снимање на 60 fps и спојување Слофи, кои се појавуваат како видеа со селфи движења со бавно движење за кои не предвидувам многу успех или алатка – но, еј, тие постојат.

iPhone 11

тоа батерија IPhone XR веќе е прилично добар (всушност е еден од квалитетите што најмногу ги ценат корисниците на тој модел) и со iPhone 11, Apple тврди дека го поправил, изнудувајќи го за уште еден час. Очигледно во овој прв контакт не е можно да ви кажам колку е автономен овој телефон, но се надевам дека ќе ви кажам повеќе во својата анализа во иднина.

Дел од предностите на ова зголемување е новиот процесор на компанијата, A13 Бионски чип, што е побрзо, посилно и поефикасно (во различен процент што ќе звучи вака, процент, па останува дека е подобар од претходната генерација, што е важно). Епл ми треба да биде вака: не само да се зголеми автономијата, туку и за целокупното управување со содржини тој мобилен сега, особено на ниво на камера (имајте на ум дека не само што треба да притиснете да снимате во 4K; исто така, подоцна да го уредувате ова видео со таа резолуција лесно и удобно).

iPhone 11 Pro и Pro Max

Ова срце е исто како и оној што чука под шасијата iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. Но, телото е нешто поразлично: има и стакло, но мат тип, кој е многу елегантен, а рабовите се од не’рѓосувачки челик. Чувството во рака е како повеќе премија дека во iPhone 11 и во случајот со iPhone 11 Pro големината е помала (екранот останува на 5,8 “додека iPhone 11 е 6.1”).

Патем, јас сум сигурен во тоа Макс модел би било премногу големо за мене, сепак, тоа е големината (6,5 ″) што ме привлече за прв пат, можеби затоа што моето минато како корисник отсекогаш била плус верзијата на iPhone.

Уште еднаш камерите се многу истакнати (Apple предложи не само да не ги кријат, туку да ги претворат скоро во транспаренти на ова издание), со вградување во Pro уште еден сензор, третиот, телефото-леќа, со 2 додатоци, кои ќе обезбедат повеќе игри за фотографија и видеа направени со оваа верзија.

iPhone 11 Pro

Подобрувањата што се гледаат на iPhone 11 се повторуваат овде (и на оваа камера на задната и на предната страна) и секако, имаме и значително зголемување на батеријата: како што реков дека iPhone XR има автономија фантастично, корисниците на iPhone XS се жалат дека ова е нешто кратко, нешто што сега може да се промени затоа што имаме ветување за 4 часа повеќе батерија на iPhone 11 Pro и уште 5 часа на iPhone 11 Pro Max – со нетрпение очекувам да проверам дали навистина е разликата многу голем.

Кој за среќа не го држи iPhone 11 е екранот. И за разлика од ова, кое е опремено со ЛЦД-мрежни мрежи кои не достигнуваат 1080p (навистина, Епл, во овој момент?), Нови облози на панелот OLED Супер ретината XDR Ветува дека ќе го почитува името на мобилниот телефон. Осветленоста може да достигне 1.200 гниди и 2.000.000: 1 контраст (така да имате повеќе перспективи, iPhone 11 има 1.400: 1).

iPhone 11

Убаво е да гледате видеа на вашиот екран, иако мислам така нивната камера е сериозен проблем да размислите за купување на оваа Pro верзија (инсталирана на батерија), сè додека секако, тоа е нешто што е многу важно за вас. На крајот на краиштата, веднаш, многу наскоро, да донесеме вакви пресуди: ќе треба темелно да се анализираат за да се процени дали вреди да се трошат парите што ги заслужуваат. За сега, да, прво ќе ве оставиме компаративен пример на ниво на фотографија во нашето видео (iPhone 11 Pro vs Samsung Note 10 и Google Pixel 3) за да можете да ја отворите устата.

Отпрвин би рекол дека iPhone 11 ќе се врати Маса за iPhone, наследникот го заслужува XR моделот со кој луѓето ќе бидат задоволни што ќе можат да кажат и да чувствуваат дека го имаат „последниот на Apple“, додека Pro ќе оди кај селектирана публика.

На крајот на краиштата, она што е кажано: во анализата на секој iPhone 11 и iPhone 11 Pro ќе разговараме повеќе за тоа. Остани тука

Благодарам на GoldenMac за трансферот на новиот iPhone 11 за реализација на овој прв впечаток