Се пали Iphone 6, кој припаѓа на 11-годишно девојче

Iphone 6perteneciente a una niña de 11 años se ilumina 1

Обично не слушаме извештаи за експлозии на паметни телефони со Android. Ајфон кој фаќа оган е уште поретки, но ова е главната работа во градот. Ајфон 6, кој припаѓа на 11-годишна девојка од Калифорнија, неодамна се запали, и ова можеше да се случи во рацете, ако не беше доволно паметен за да го удри оној што замина, забележала искри. Iphone 6 кој припаѓа на 11-годишно девојче осветлува 1
Мек 9-к-5 неодамна раскажа застрашувачка приказна за една девојка по име Кејла Рамос. Наводно, таа навестила дека го држи својот iPhone во рака кога видела искри и го фрлила уредот низ собата. Горењето iPhone 6 падна врз ќебето и запали дупки во ќебето.

„Седнав и имав телефон во мојата рака, а потоа видов искри како летаат насекаде и само го фрлив на ќебето“, рече Рамос. „Бев тука во кревет, а телефонот успеа да го запалам ова ќебе и да ги направам овие дупки“, рече Рамос.

Немаме јасни детали за природата на употребата на девојчето, но таа тврди дека го користи iPhone 6 само за да го гледа видеото на YouTube. Понекогаш, таа им дозволува на своите помлади браќа и сестри да си играат со неа. Семејството тврди дека го користеле точниот кабел за полнење и не го зеле телефонот за да ја поправат услугата за пост-продажба.

Избор на уредникот: Објавен Snapdragon 855 Plus: Повисока брзина на часовниците, но истиот стар модем

Ова не е првпат експлозивниот iPhone да заокружува. Постојат неколку случаи кога скап iPhone зафатил. Во 2017 година, новиот iPhone 8 Plus запали. Една година порано, iPhone експлодираше 7 Покрај тоа, кога сопственикот го користеше телефонот за да сними видеа. Во 2016 година е снимен и случај за експлозија на iPhone. 6 Исто така во џебот на студентот. Исто така во 2018 година се случи чуден инцидент кога корисник на iPhone во Кина сакаше да провери дали батеријата е лажна. Ние, исто така, разгледуваме неколку други случаи кога iPhone-те се вклучуваат, а истите можете да ги прочитате овде.

Xiaomi Mi Band 4 NFC верзијата сега може да го отклучи заклучувањето на паметните врати на MIJIA СЛЕДНО: Xiaomi Mi Band 4 NFC верзијата сега може да го отклучи заклучувањето на паметните врати на MIJIA

(извор)

(функција (w, doc) {ако (! w .__ utlWdgt) {w .__ utlWdgt = точно; var d = doc, s = d.createElement („скрипта“)), g = ‘getElementsByTagName’; s.type = ‘text / javascript’; s.charset = ‘UTF-8’; s.async = true; s.src = (‘https:’ == w.location.protocol? ‘https’: ‘http’) + ‘: //w.uptolike.com/widgets/v1/uptolike.js ‘; var h = d (g) (‘ body ‘) (0); h.appendChild (s);}}) (прозорец, документ);

Порака IPhone 6, сопственост на 11-годишно девојче, светлата за прв пат се појавија на xChip.ru.