Сите вести за Xiaomi кои доаѓаат во следните верзии на МИУИ

Сите вести за Xiaomi кои доаѓаат во следните верзии на МИУИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

MIUI 10 и MIUI 11: Еве како Xiaomi ќе ја смени својата персонализација на Android со воведување на многу функции во следните ажурирања

Сите вести за Xiaomi кои доаѓаат во следните верзии на МИУИ

Ксиооми сè уште завршува со ажурирање на повеќето свои уреди на МИУИ 10, со многу паметни телефони кои го добија најновото поголемо ажурирање на персонализацијата на Android направено од кинеската компанија.

Таму МИУИ е секогаш во центарот на екосистемот Ксиооми и неодамна основана убава Мапа на патот на ажурирања и карактеристики кои ќе бидат или може да бидат интегрирани во MIUI со идните ажурирања, со делење на истите карактеристики што доаѓаат наскоро кои се оние што ќе бидат ослободени наскоро, да бидат додадени во иднина во следните верзии на MIUI и конечно на функционалност што се разгледува дали да ги интегрираме или не.

Навистина во ОВА нишка присутна на официјалниот форум на МИУИ постојано ќе се ажурираат карактеристики на претстојните графички прилагодувања на Xiaomi, со сите карактеристики што ќе можеме да ги видиме.

Еве ажуриран список на главни карактеристики на МИУИ 10, МИУИ 11, МИУИ 12 и други.

Ажурирање на МИУИ: Фотографии наскоро

 • Покажете Заклучен екран додека користите Отклучување на лице наместо да го отклучите уредот
 • Нови звучни ефекти
 • Подобрување на ефектите на звукот на Dolby
 • Користете го Отклучувањето на лицето и сензорот за отпечатоци заедно
 • Функционалност Заштеда на енергија
 • Будење на екранот преку гласовни команди
 • Подобрено чистење на системот со 1 клик
 • Поддржувајте приватни видео албуми
 • Ноќен режим
 • Додаден вертикален текст за време на ретуширање на фотографии
 • Редизајниран интерфејс за App Store
 • Индикација за статус на полнење и нивото на моќност на батеријата

Ажурирање на МИУИ: Функции во иднина

 • Автоматско бришење на пакетот за инсталација на апликацијата по инсталирањето на нив
 • Неволноволно намалување на допир
 • Кошница за фотографии
 • Поддржете ги сликите за култура на екранот 18: 9
 • Оптимизирано управување со дозволите за апликации
 • Поддржувам за плаќање
 • Детски режим
 • Режим на стерео Bluetooth за време на сесиите на играта
 • Интернет брзина и управување со сообраќајот на податоци
 • Прикажи информации за контакт во итни случаи на заклучениот екран
 • Нова анимација додека се полни
 • Размена на контакти како текст
 • Враќање во функција на групна СМС-функција

Ажурирање на МИУИ: Функции под проценка

 • Заклучете ја ориентацијата на екранот во режимот на игра
 • Копчиња „Обележете како прочитано“ и „Откажи“ во прозорецот за нотификација
 • Стандардни поставки во менито за поставки
 • Автоматско бришење на несакани пораки со поставување на претходно одредено време
 • Функционалност на картата во албуми
 • По модификација на сликата, пребришете го оригиналот
 • Исечете видеа
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!