Скршен дисплеј? Еве ги цените за поправка од врвот на опсегот

 Скршен дисплеј?  Еве ги цените за поправка од врвот на опсегот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ако сте меѓу несреќните корисници кои го расипаа приказот на вашиот паметен телефон, можеби би направиле добро да го заштитите добро, особено ако имате еден од сегашните врвни вредности. Всушност, на мрежата се појави табела што ви овозможува да ги знаете цена за замена на приказ на горниот дел од опсегот на моментот.

Како што можете да видите од следната табела цените на нов врв од опсегот од Samsung тие се навистина високи, особено за верзијата Еџ со заоблен дисплеј, можете да потрошите околу 250 евра за замена, додека со други уреди добивате приближно 100/140 евра додека да се напомене како трошоците за замена наLG G5 е околу 80 евра што го прави Г5 рекорд во понудата на најниска цена за замена на дисплејот.

Паметен телефон

Официјална цена

Време на поправка

Samsung Galaxy S7 Edge 269 ​​$ (238 €) 10 работни дена
Samsung Galaxy S7 162 $ (144 евра) 10 работни дена
LG G5 70-100 УСД (62-89 €) 5-7 работни дена
HTC 10 140 $ (124 €) 7-10 работни дена
Apple iPhone 6s 129 $ (114 евра) 3-5 работни дена
Apple iPhone 6s Plus 149 $ (132 евра) 3-5 работни дена
Apple iPhone SE 129 $ (144 евра) 3-5 работни дена

Станува збор за а компаративна табела на некои паметни телефони кои се на пазарот неодамна или кои ќе бидат наскоро со цел да ја пријават нивната цена за поправка од Samsung, LG, HTC, Apple со цел да се споредат со реалните трошоци што треба да се направат во случај на оштетување. Во некои случаи, донесувањето на услугата на вашиот Galaxy S7 би значело убаво јајце од гнездо во прилог на оној веќе потрошен за да го купи.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!