Следните спецификации на Xiaomi Mi Max 4 и Mi Max 4 Pro се филтрираат

Spesifikasi Xiaomi Mi Max 4 dan Mi Max 4 Pro berikutnya disaring 1

Следните спецификации на Xiaomi Mi Max 4 и Mi Max 4 Pro се филтрираат 1

Xiaomi започна оваа година со низа гласини за својата различна опрема. Да се ​​биде февруари и март е идеално за нејзино ослободување во голем опсег и исто така во средната класа.

Исто така какви спецификации ќе бидат новите протести на Xiaomi Mi Mix 4 и Mi Mix 4 Pro, кои ќе бидат презентирани во следните неколку месеци и ќе бидат одликувани со специфични карактеристики на фотоапаратот, со главен леќа од 48 мегапиксели.

Според ова протекување, прво го гледаме Xiaomi Mi Max 4, кој ќе има 7,2-инчен екран, а изрез капка вода Речиси без рамка. За процесор, ова ќе биде Snapdragon 660 придружени со три верзии, во однос на RAM меморијата помеѓу 4, 6 и 8 GB и внатрешното складирање со верзии 64 и 128 GB.

Следните спецификации на Xiaomi Mi Max 4 и Mi Max 4 Pro се филтрираат 2

Оваа верзија ќе ја има Android 9 Pie, покрај вклучувањето на MIUI 11. Во делот за камера, како што споменавме погоре, ќе ги најдеме Задна камера од 48 мегапиксели, заедно со автономијата во него Внатрешна батерија од 5.800 mAh со брзо полнење, што го комплетира екранот од 7,2 инчи.

Единствената разлика помеѓу нормалната верзија на Mi Mix 4 и Pro верзијата, таа е на процесорот, затоа што се вели дека Mi Mix 4 Pro, ќе дојде со Qualcomm Snapdragon 675, покрај читателот за отпечатоци на екранот и предната камера од 20 мегапиксели.

Се надеваме дека за неколку месеци ќе можеме да го видиме овој уред официјално, бидејќи Xiaomi не даде официјална изјава за тоа.

Извор: Fossbytes