Слика од екранот Достоинство 20е: како да го направите тоа? Лесно возење

Цена и достапност Достоинство 20е

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да се прикаже слика Honor 20e? Еве го брз и лесен водич за фотографирање на екранот на Хонор 20е. Слики од екранот на Хонор 20е

Како да направите скриншот на екранот на Honor 20e

Ти треба земете слики од екранот на вашиот Honor 20e? Потребно е упатство за снимајте го екранот на вашиот паметен телефон? Не знаете како да направите фотографии на екранот Honor 20e?

Нема проблем, ние сме тука да ви помогнеме!

Благодарение на нашиот водич, ќе ви требаат неколку едноставни чекори до снимајте го екранот и екраните на вашиот паметен телефон така брз и лесен.

Без разлика дали сте искусен корисник или почетник, не треба да се грижите: ќе ви бидат потребни само неколку секунди за да ја постигнете вашата цел.

Откако ќе земете скриншот на екранот на вашиот хонор 20e, ќе бидете подготвени да ја уредувате сликата, да додавате списи, филтри и ефекти, а потоа да ги споделите на главните социјални мрежи со пријатели, роднини и познаници.

Но, да не се изгубиме во бескорисно брборење, ајде да видиме како да ја постигнете вашата цел, тоа е како да отпечатите екран на Honor 20e.

Достигнувајте слики од екранот од 20е

Како што можете да видите подолу, постојат различни начини за правење слики од екранот и фотографирање на екранот на вашиот телефон.

Ви препорачувам да ги прочитате сите и да изберете оној што го сакате или се чини дека е поудобно.

МЕТОД 1 – ЗА СИТЕ Андроид телефони

Пред да продолжите, одете на екранот што сакате да го снимите или зачувате.

Во овој момент, сепак за снимање на екранот на Honor 20e мора да го притиснете и задржите клучот Јачина на звук + копче за напојување истовремено додека не го слушнете звукот на клик.

Еве: направивте еден Снимките на екранот на вашиот Honor 20e.

Откако го фативте екранот, ќе се појави известување во паѓачкото мени што ви дава пристап до сликата што ја снимите.

Сликата ќе биде достапна и во галеријата на паметни телефони: со кликнување на неа можете да ја споделите преку е-пошта, или да ја испратите на WhatsApp или други програми за инстант пораки со неколку кликања.

МЕТОД 2 – ОК ДОБРО

Само отворете го екранот / апликацијата од која сакате да земете слика од екранот.

Во овој момент треба да ја изговорите реченицата “Добро Гугл, земете слика од екранот” и почекајте асистент на Google да го стори тоа.

Тогаш ќе можете да гго гледам екранот Сподели или Уреди за испраќање / уредување на екранот веднаш.

Направено: преземањето слики од екранот на Honor 20e е многу лесно, не?

Заклучоци

Honor 20e: паметен телефон

Со оглед на цената, јасно е дека зборуваме за една среден / низок паметен телефон која ги вклучува повеќето технички карактеристики на Honor 20 Lite, на пазарот веќе неколку месеци.

Паметниот телефон е опремен со Kirin 710F процесор спарен со 4 GB RAM меморија и 64 GB експанзивна внатрешна меморија.

Предниот дел го окупира а дисплеј 6,21-инчен IPS LCD екран со резолуција Full-HD + (1080 x 2340) и сооднос 19,5: 9.

Таму камера Предниот дел од 8 мегапиксели (f / 2.0) е сместен во рамките на капките. Ова е единствената разлика во споредба со HONOR 20 Lite, што монтира 32.

Секторот фотографски тој е завршен на задниот дел со главен сензор од 24 мегапиксели (f / 1.8), широк агол од 8 мегапиксели (f / 2.4) и последен 2 мегапиксели (f / 2.4).

На задниот дел, го наоѓаме биометриски сензор за препознавање на отпечатоци. Под телото, еден Батерија од 3.400 mAh.

Довербата е на софтверската платформа Андроид 9 прилагодено со ЕМУИ 9.1. Во овој случај, тие се присутни Google Mobile услуги (да, ги има сите апликации на Google).

Таму поврзаност вклучува WiFi: 802.11 b / g / n, WiFi Direct, Bluetooth 4.2, двојна SIM-поддршка, GPS, A-GPS, Glonass, NFC.

Еве го целосен лист со податоци за Honor 20e, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

Достигнувајте 20e најдобра цена на Амазон

еве го најдобра цена што го најдов на Амазон да се купи Чест 20е:

НЕ СЕ ДОСТАПНО НА АМАЗОН

Ова е моментално најдобра понуда да го купат овој паметен телефон

Почит 20e корица

Секогаш правите пребарување на Амазон, можете да го најдете најдобар случај и филм за Хонор 20е. На познатата е-трговија ќе најдете многу додатоци за да го заштитите вашиот нов паметен телефон од испакнатини, гребнатини и падови, како што е оној Футрола на пример

Ако не сакате да губите време на Amazon, можете да го прочитате нашиот напис во кој ги собравме најдобрите корици за овој телефон:

Прирачник за упатства за почести 20e PDF

Доколку ви требаат други упатства за да ја искористите најдобро вашата паметен телефон, препорачувам да го прочитате упатството за употреба, кое можете да го најдете во оваа статија на нашата страница:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!