Слика од екранот Редми Белешка 9С: како да го направите тоа? Лесно возење

Redmi Note 9S бои: ОВДЕ СЕ ДОСТАВНИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да ја снимите екранот Redmi Note 9S? Еве го брз и лесен водич за фотографирање на екранот на Redmi Note 9S. Слики од екранот на Redmi Note 9S

Како да направите скриншот на екранот на Redmi Note 9S

Ти треба земете слики од екранот на вашата Redmi Note 9S? Потребно е упатство за снимајте го екранот на вашиот паметен телефон? Не знаете како да направите слика на екранот Redmi Note 9S?

Нема проблем, ние сме тука да ви помогнеме!

Благодарение на нашиот водич, ќе ви требаат неколку едноставни чекори до снимајте го екранот и екраните на вашиот паметен телефон така брз и лесен.

Без разлика дали сте искусен корисник или почетник, не треба да се грижите: ќе ви бидат потребни само неколку секунди за да ја постигнете вашата цел.

Откако ќе земете скриншот на екранот на Redmi Note 9S, ќе бидете подготвени да ја уредувате сликата, да додавате списи, филтри и ефекти, а потоа да ги споделите на главните социјални мрежи со пријатели, роднини и познаници.

Но, да не се изгубиме во бескорисно брборење, ајде да видиме како да ја постигнете вашата цел, тоа е како да направите екран за печатење на Redmi Note 9S.

Слики од екранот на Redmi Note 9S

Како што можете да видите подолу, постојат различни начини за правење слики од екранот и фотографирање на екранот на вашиот телефон.

Ви препорачувам да ги прочитате сите и да изберете оној што го сакате или се чини дека е поудобно.

МЕТОД 1 – ЗА СИТЕ Андроид телефони

Пред да продолжите, одете на екранот што сакате да го снимите или зачувате.

Во овој момент, сепак снимајте го екранот на Redmi Note 9S мора да го притиснете и задржите клучот Јачина на звук + копче за напојување истовремено додека не го слушнете звукот на клик.

Еве: направивте еден слики од екранот на вашата Redmi Note 9S.

Откако го фативте екранот, ќе се појави известување во паѓачкото мени што ви дава пристап до сликата што ја снимите.

Сликата ќе биде достапна и во галеријата на паметни телефони: со кликнување на неа можете да ја споделите преку е-пошта, или да ја испратите на WhatsApp или други програми за инстант пораки со неколку кликања.

МЕТОД 2 – ОК ДОБРО

Само отворете го екранот / апликацијата од која сакате да земете слика од екранот.

Во овој момент треба да ја изговорите реченицата “Добро Гугл, земете слика од екранот” и почекајте асистент на Google да го стори тоа.

Тогаш ќе можете да гго гледам екранот Сподели или Уреди за испраќање / уредување на екранот веднаш.

Направено: правењето слики од екранот на Redmi Note 9S е многу лесно, не?

Заклучоци

Redmi Note 9S: паметниот телефон

На одборот наоѓаме а 6,67 дисплеј во FHD + резолуција и IPS технологија, заштитен со Горила стакло 5 во кој се наоѓа форумот за Предна камера од 16 мегапиксели.

Процесорот е новиот Snapdragon 720G со поддршка на Adreno 618 и оддел за меморија што смета 4/6 GB RAM и 64/128 GB внатрешна меморија со технологија UFS 2.1.

На задниот дел наоѓаме четириаголна камера што смета на:

  • Главниот сензор од 48 мегапиксели
  • Сензор со 8 мегапиксели за леќи со широк агол
  • Сензор 5 мегапиксели за макро леќи
  • Сензор 2 мегапиксели за пресметување на длабочината на полето

Задната камера на која можете да сметате останува висока поддршка за формат RAWзбогатен од Функција за боја во боја што ги поставува најдобрите параметри пред снимањето. Може да сметаат и главниот сензор и ултра широк агол Супер стабилизација, многу поефикасно од традиционалното електронско стабилизирање.

Уредот има димензии на 165,5 x 76,68 x 8,8 mm за тежина од 209 грама и нуди а P2i премачкување да се спротивстави на прскалната вода, корисно да се користи дури и кога врне дожд.

Секторот поврзаност се потпира на: недостасува двоен опсег WiFi, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB Type-C, FM радио, 3,5 милиметарски приклучок за слушалки и чип за NFC за плаќања. Таму батерија тоа е 5020 mAh и поддржува брзо полнење до 18W.

Исто така, забележително читач на отпечатоци, што е преместено во страничната рамка, интегрирано во копчето за ослободување на енергија.

Софтверот се заснова на MIUI 11 со Android 10.

Еве го целосен технички лист на Redmi Note 9S, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

Redmi Note 9S најдобра цена на Amazon

еве го најдобра цена што го најдов на Амазон да се купи Redmi Note 9S:

Ова е моментално најдобра понуда да го купат овој паметен телефон

Корица на Redmi Note 9S

Секогаш правите пребарување на Амазон, можете да го најдете најдобар случај и филм за Redmi Note 9S. На познатата е-трговија ќе најдете многу додатоци за да го заштитите вашиот нов паметен телефон од испакнатини, гребнатини и падови, како што е оној Футрола на пример

Ако не сакате да губите време на Amazon, можете да го прочитате нашиот напис во кој ги собравме најдобрите корици за овој телефон:

Упатство за употреба PDF Redmi Note 9S

Доколку ви требаат други упатства за да ја искористите најдобро вашата паметен телефон, препорачувам да го прочитате упатството за употреба, кое можете да го најдете во оваа статија на нашата страница:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!