Слика од екранот Huawei P40 Lite E: како да го направите тоа? Лесно возење

HUAWEI P40 LITE E 1

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да се слика на екранот Huawei P40 Lite E? Еве го брз и лесен водич за фотографирање на екранот Huawei P40 Lite E. Фаќање на екранот Huawei P40 Lite E

Како да го земете скриншотот на Huawei P40 Lite E

Ти треба сликајте слики од екранот на вашиот Huawei P40 Lite E? Потребно е упатство за снимајте го екранот на вашиот паметен телефон? Не знаете како да направите слики на екранот Huawei P40 Lite E?

Нема проблем, ние сме тука да ви помогнеме!

Благодарение на нашиот водич, ќе ви требаат неколку едноставни чекори до снимајте го екранот и екраните на вашиот паметен телефон така брз и лесен.

Без разлика дали сте искусен корисник или почетник, не треба да се грижите: ќе ви бидат потребни само неколку секунди за да ја постигнете вашата цел.

Откако ќе направите скриншот на екранот на вашиот Huawei P40 Lite E екран, ќе бидете подготвени да ја уредувате сликата, да додавате списи, филтри и ефекти, а потоа да ги споделите на главните социјални мрежи со пријатели, роднини и познаници.

Но, да не се изгубиме во бескорисно брборење, ајде да видиме како да ја постигнете вашата цел, тоа е како да направите екран за печатење на Huawei P40 Lite E.

Huawei P40 Lite И слики од екранот

Како што можете да видите подолу, постојат различни начини за правење слики од екранот и фотографирање на екранот на вашиот телефон.

Ви препорачувам да ги прочитате сите и да изберете оној што го сакате или се чини дека е поудобно.

МЕТОД 1 – ЗА СИТЕ Андроид телефони

Пред да продолжите, одете на екранот што сакате да го снимите или зачувате.

Во овој момент, сепак за снимање на екранот на Huawei P40 Lite E мора да го притиснете и задржите клучот Јачина на звук + копче за напојување истовремено додека не го слушнете звукот на клик.

Еве: направивте еден слики од екранот на вашиот Huawei P40 Lite E.

Откако го фативте екранот, ќе се појави известување во паѓачкото мени што ви дава пристап до сликата што ја снимите.

Сликата ќе биде достапна и во галеријата на паметни телефони: со кликнување на неа можете да ја споделите преку е-пошта, или да ја испратите на WhatsApp или други програми за инстант пораки со неколку кликања.

МЕТОД 2 – ОК ДОБРО

Само отворете го екранот / апликацијата од која сакате да земете слика од екранот.

Во овој момент треба да ја изговорите реченицата “Добро Гугл, земете слика од екранот” и почекајте асистент на Google да го стори тоа.

Тогаш ќе можете да гго гледам екранот Сподели или Уреди за испраќање / уредување на екранот веднаш.

Направено: преземањето слики од екранот на Huawei P40 Lite E е многу лесно, не?

Заклучоци

Huawei P40 Lite E: паметен телефон

P40 Lite E не е ништо повеќе од ребрендирање на Huawei Y7P започна во Индонезија пред неколку недели.

Она со што се соочуваме е прагот паметен телефон помеѓу влезното ниво и средниот опсег, со Процесор Kirin 710, голем екран од 6,39 инчи со HD + e резолуција дупка горе лево за селфи-кам, трокреветна задна камера распоредени во модул на семафори што се развиваат вертикално (главниот сензор е од 48 пратеник) е Батерија од 4000 mAh.

Таму податоци таа е малку пониска од онаа што се гледа натаму P40 Lite: само за да создадеме одредена забуна, би можеле да ја дефинираме верзијата Lite на верзијата Lite. Навистина апсурдно нередот што Huawei го прави во својот асортиман на паметни телефони.

Само имајте во предвид дека игра во корист на P40 Lite E е цената

Еве го Целосен лист со податоци на Huawei P40 Lite E, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

Huawei P40 Lite E најдобра цена на Амазон

еве го најдобра цена што го најдов на Амазон да се купи Huawei P40 Lite E:

НЕ Е ДОГОВОРНА НА АМАЗОН

Ова е моментално најдобра понуда да го купат овој паметен телефон

Корица Huawei P40 Lite E

Секогаш правите пребарување на Амазон, можете да го најдете најдобар случај и филм за Huawei P40 Lite E. На познатата е-трговија ќе најдете многу додатоци за да го заштитите вашиот нов паметен телефон од испакнатини, гребнатини и падови, како што е оној Футрола на пример

Ако не сакате да губите време на Amazon, можете да го прочитате нашиот напис во кој ги собравме најдобрите корици за овој телефон:

Прирачник за упатства Huawei P40 Lite E PDF

Доколку ви требаат други упатства за да ја искористите најдобро вашата паметен телефон, препорачувам да го прочитате упатството за употреба, кое можете да го најдете во оваа статија на нашата страница:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!