Сликите на Nokia 7,2 се филтрираат и имаат три фотоапарати!

Nokia 7.2

Денес, благодарение на подемот на социјалното вмрежување, можеме да ги дознаеме спецификациите и карактеристиките на многу мобилни телефони, дури и пред да бидат лансирани. И овој пат е редот на Нокиа, затоа што протекоа Nokia 7,2 фотографии Со три камери! Затоа, не пропуштајте ја оваа статија и дознајте повеќе за овој фински мобилен телефон на брендот.

Нокиа 7,2 протече случајно на Твитер

Nokia 48 MP

Претходно денес, извршен директор од Carl Zeiss AG, производител на оптички производи како што се леќи за камера, Твитови за слики на Nokia 7,2. Во твитот, извршната власт промовираше дека тој денес бил презаситен од модерните камери на паметни телефони. Сепак, твитот е избришан затоа што Nokia 7.2 не е објавена. За среќа, преку магијата на Интернет, можеме да видиме избришани твитови и слики од Nokia 7.2.

Всушност, можеби го видевме овој мобилен телефон порано. Во јули, видовме нов Nokia уред во заштитна кутија со многу сличен систем на задните фотоапарати. Веројатно е дека Nokia 7.2 ќе биде именувана како ново ажурирање од претходните уреди на Nokia 7. Уред Нема да биде супериорен, па се очекува да има спецификации кои одговараат на средниот опсег.

Еве што знаеме за новите уреди на Нокиа

Nokia филтрација

Според оригиналната филтрирана слика, главниот сензор на тројната камера на Nokia 7.2 Ова може да биде сензор од 48 МП. Не е јасно која компанија произведува сензори, но Sony IMX586 е можеби најатрактивниот облог. На предната страна, можете да го видите изрез на стилот на капки вода, слично на она што го видовме во OnePlus 6T и OnePlus 7.

На сликите се филтрираат во јули, како и денешните твитовиn скенер за отпечатоци од задниот дел на уредот, Значи, можеме да продолжиме понатаму и да претпоставиме дека нема да има сензори на екранот како што видовме на Nokia 9 PureView.

Бидејќи директорите на Зеис упатуваа повик кон Нокиа 7.2, која беше лансирана во септември, Веројатно е дека овој уред ќе го видиме во Берлин во рамките на ИФА 2019 година. Сепак, во овој момент немаме повеќе информации за новите телефони на Нокиа, но ние ќе ги следиме сите објавувања од компанијата.

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);