Слики на екранот на Huawei P30 Lite: како да го направите тоа? Лесно возење

Боите на Huawei P30 Lite: ОВДЕ СЕ ДОСТАВНИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да се слика на екранот Huawei P30 Lite? Еве го брз и лесен водич за правење фотографии на екранот Huawei P30 Lite. Слика од екранот Huawei P30 Lite

Како да направите скриншот на екранот на Huawei P30 Lite

Ти треба земете слики од екранот на вашиот Huawei P30 Lite? Потребно е упатство за снимајте го екранот на вашиот паметен телефон? Не знаете како да направите слики на екранот Huawei P30 Lite?

Нема проблем, ние сме тука да ви помогнеме!

Благодарение на нашиот водич, ќе ви требаат неколку едноставни чекори до снимајте го екранот и екраните на вашиот паметен телефон така брз и лесен.

Без разлика дали сте искусен корисник или почетник, не треба да се грижите: ќе ви бидат потребни само неколку секунди за да ја постигнете вашата цел.

Откако ќе направите скриншот на екранот на вашиот Huawei P30 Lite, ќе бидете подготвени да ја уредувате сликата, да додавате списи, филтри и ефекти, а потоа да ги споделите на главните социјални мрежи со пријатели, роднини и познаници.

Но, да не се изгубиме во бескорисно брборење, ајде да видиме како да ја постигнете вашата цел, тоа е како да направите екран за печатење на Huawei P30 Lite.

Слики од екранот на Huawei P30 Lite

Како што можете да видите подолу, постојат различни начини за правење слики од екранот и фотографирање на екранот на вашиот телефон.

Ви препорачувам да ги прочитате сите и да изберете оној што го сакате или се чини дека е поудобно.

МЕТОД 1 – ЗА СИТЕ Андроид телефони

Пред да продолжите, одете на екранот што сакате да го снимите или зачувате.

Во овој момент, сепак за снимање на екранот на Huawei P30 Lite мора да го притиснете и задржите клучот Јачина на звук + копче за напојување истовремено додека не го слушнете звукот на клик.

Еве: направивте еден слики од екранот на вашиот Huawei P30 Lite.

Откако го фативте екранот, ќе се појави известување во паѓачкото мени што ви дава пристап до сликата што ја снимите.

Сликата ќе биде достапна и во галеријата на паметни телефони: со кликнување на неа можете да ја споделите преку е-пошта, или да ја испратите на WhatsApp или други програми за инстант пораки со неколку кликања.

МЕТОД 2 – NOCCHE

Корисниците на Huawei P30 Lite можат да направат и скриншот со „копачки“, односно искористувајќи го системот за двојно допир на Huawei. Сепак, за да ја користите оваа функција, прво мора да ја активирате во поставките.

За да го направите ова, треба да ги следите овие чекори:

  1. Оди горе Поставки> Паметна помош> Контрола на движење
  2. Скролувајте надолу и потчукнете “Направи скриншот
  3. Да се ​​допре “Паметни слики од екранот„За да овозможите двојно допрете
  4. Конечно, одберете ја апликацијата или екранот што сакате да го зачувате и двојно допрете го екранот со колената за да земете слика од екранот.

МЕТОД 3 – ОК ГООГЛЕД

Само отворете го екранот / апликацијата од која сакате да земете слика од екранот.

Во овој момент треба да ја изговорите реченицата “Добро Гугл, земете слика од екранот” и почекајте асистент на Google да го стори тоа.

Тогаш ќе можете да гго гледам екранот Сподели или Уреди за испраќање / уредување на екранот веднаш.

Направено: преземањето слики од екранот на Huawei P30 Lite е многу лесно, не?

Заклучоци

Huawei P30 Lite: паметен телефон

Добрите технички карактеристики и тројната задна камера го прават овој Huawei P30 Lite целосен опционален паметен телефон понуден по прифатлива цена.

Во детали, екранот е 6,15-инчен IPS со резолуција FullHD +, формат фактор од 19,5: 9 и се обезбедува заоблено ниво.

Под хаубата наоѓаме најмногу тестирани HiSilcon Кирин 710 покрај што имаме, во зависност од конфигурациите, 4 или 6 GB RAM меморија и 64 или 128 GB внатрешна меморијапроширување преку јазичиња микроSD

Фотографскиот сектор на P30 Lite забележително е: три камери за врвна флексибилност. Главниот сензор е 24 мегапиксели со отвор f / 1,8, а PDAF е обвиткан со агол со широк агол од 8 мегапиксели со агол на гледање од 120 ° и трет сензор посветен на пресметување на длабочината на полето од 2 мегапиксели.

Пред нас имаме 32 мегапикселна камера со отвор f / 2.0, што гарантира квалитетни селфи.

Имаме и поддршка за двојна СИМ, Bluetooth 4.2, NFC, USB тип Ц, сензор за отпечатоци од прст сместена на задниот дел и батерија од 3.340 mAh.

Софтверска страна ја имаме EMUI 9.1 со Android 9. Покрај карактеристиките на AI, посветени на мултимедија и фотографија се истакнува присуството на добро познатата GPU Turbo 2.0 оптимизација на софтвер и различните скапоцени камења на ЕМУИ за кои ви кажавме во нашиот видео-фокус.

Зборувајќи за дизајн, ова не е особено иновативно: капките за ѓубре, брадата малку подебели од рамките, модулот на камерата на семафорите во каросеријата изградена беспрекорно со вообичаена мешавина од стакло и алуминиум.

Одлични димензии и тежина: Висок 152,9 мм, широк 72,7 мм и дебел 7,4 мм за тежина од 159 грама.

Еве го Целосен лист со податоци на Huawei P30 Lite, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

Huawei P30 Lite најдобра цена на Amazon

еве го најдобра цена што го најдов на Амазон да се купи Huawei P30 Lite:

Ова е моментално најдобра понуда да го купат овој паметен телефон

Корица на Huawei P30 Lite

Секогаш правите пребарување на Амазон, можете да го најдете најдобар случај и филм за Huawei P30 Lite. На познатата е-трговија ќе најдете многу додатоци за да го заштитите вашиот нов паметен телефон од испакнатини, гребнатини и падови, како што е оној Футрола на пример

Ако не сакате да губите време на Amazon, можете да го прочитате нашиот напис во кој ги собравме најдобрите корици за овој телефон:

Упатство за употреба Huawei P30 Lite PDF

Доколку ви требаат други упатства за да ја искористите најдобро вашата паметен телефон, препорачувам да го прочитате упатството за употреба, кое можете да го најдете во оваа статија на нашата страница:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!