Службена чест 30 лајт | Откријте ја ТЕХНИЧКИОТ СИТЕ

 Службена чест 30 лајт | Откријте ја ТЕХНИЧКИОТ СИТЕ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Официјално го претстави новиот паметен телефон Honor 30 Lite. Еве го списокот со податоци на Honor 30 Lite и техничките карактеристики на овој паметен телефон.

Чест 30 Лајт

Честа штотуку ја отстрани превезот Чест 30 младинско издание, паметни телефони од среден дострел што ќе пристигнат како во западниот пазар Чест 30 Лајт.

Тоа е среден опсег што оди за поддршка на Honor 30, Honor 30 Pro и Pro Plus, нудејќи поддршка по конкурентна цена 5G мрежи и голем 6,5-инчен дисплеј со стапка на освежување од 90Hz и резолуција од 2400 × 1080.

Предно наоѓаме капка по капка во која има 16-члена селфи-кам, додека задниот фотографски модул вклучува главен сензор од 48 MP, еден MP со широк агол од 8 MP, и конечно макро со 2 MP. Honor 30 Lite ќе може снимајте видеа до 4K резолуција, во прилог на користење на АИ за подобрување на слики.

Дизајнот е завршен од еден 2.5-стаклено задно капаче, направени со преклопување на девет различни слоеви, со третман за да се избегнат отпечатоци.

Сензорот за биометриско препознавање се наоѓа на десната страна на уредот, интегриран во копчето за вклучување.

Свртувајќи се кон хардвер, под школка има SoC Dimension 800 на MediaTek, исто што го наоѓаме на новиот 7.09 ″ X10 Max.

Намалувањата достапни за RAM меморија се две, 6 и 8 GB, како и оние што се однесуваат на внатрешно складирањет.е 64 и 128 GB.

Таму батерија има капацитет од 4.000 mAh и брзина на полнење од 22,5 W: ќе може да се наполни уредот за 50% за 30 минути, и за 100% за 90 минути.

На ниво софтвер наоѓаме прилагодување на Android 10 од Honor, или Magic UI 3.1 (без апликации и услуги на Google).

Honor 30 Lite: Технички спецификации и спецификации

 • Екран: 6,5 ″ (1080 × 2400 пиксели) Full HD + 20: 9 LCD 90Hz
 • Процесор: Медиатек Димензија 800 MT6873 окта-јадро 7nm
 • RAM меморија: 6 GB LPDDR4X RAM меморија / 8 GB LPDDR4X RAM меморија
 • Внатрешна меморија: 64 GB / 128 GB (UFS 2.1) / 256 GB (UFS 2.1); меморија експанзија преку NM Card до 256 GB
 • Задните камери:
  • Главна: решетка за бленд 48MP f / 1,8,
  • Широк агол: 8MP 120 ° f / 2,4 решетка
  • Макро: 2MP 4cm f / 2.4 решетка
 • Предна камера: 16MP, отвор f / 2.0
 • Поврзување: 5G (SA / NSA) / Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4GHz + 5GHz), Bluetooth 5, GPS / GLONASS / Beidou, USB Type-C
 • Батерија: 4000 mAh со 22,5W поддршка за брзо полнење
 • ОС: Андроид 10 прилагодено ЕМИУИ 10.1
 • Друго: 3,5 милиметарски аудио приклучок, сензор за страничен отпечаток

Димензии и тежина Чест 30 Лајт

 • Димензии: 160 × 75,32 × 8,35 мм
 • Тежина: 182 г.

бои Чест 30 Лајт

 • Бои: Полноќно црно, фантомско сребро, летно ранибо, зелено

Цена и достапност Honor 30 Lite

Во Кина паметниот телефон ќе излезе на пазарот следниот 8 јули. Еве ги цените на достапните варијанти:

 • 6/64 GB – околу 240 долари
 • 6/128 GB – околу 268 $
 • 8/256 GB – околу 310 долари

Не знаеме дали и кога ќе се продава во Италија, но сигурно ќе ве одржуваме ажурирани.

Чест 30 Лајт мислења и мислења

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!