Службен „Моторола еден фузија“ | Откријте ја ТЕХНИЧКИОТ СИТЕ

Моторола Една фузија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Официјално е претставен новиот паметен телефон Motorola One Fusion. Еве го листот за податоци Motorola One Fusion и техничките карактеристики на овој паметен телефон.

Моторола Една фузија

Motorola One Fusion е официјална: Snapdragon 710 и многу внимание на фотографијата.

Тоа е едно паметен телефон со Android со среден опсег што се лансира без премногу фанфари по објавувањето на постариот брат One Fusion +, што се случи на почетокот на јуни.

Името на паметниот телефон – кој го губи суфиксот „Плус“ на постариот брат – сугерира надолна ревизија на стандардната опрема и податоците се рефлектираат во техничкиот лист за податоци.

Главните разлики во споредба со Motorola One Fusion + во основа се овие:

 • Екранот има помала резолуција (HD + наспроти FHD +)
 • SoC е Qualcomm Snapdragon 710 (730 за Плус)
 • Количината на меморија е помала (4/64 GB наспроти 6/128 GB)
 • главниот сензор за камера е 48MP (64MP за Plus)
 • предната камера е 8MP (16MP во плус)

Од гледна точка естетски најочигледна промена во однос на решението избрано за интегрирајте ја предната камера: на Plus има модул кој може да се повлече, додека во стандардната варијанта се користи повеќе традиционален изрез.

Сакајќи подобро да го анализираме уредот, страна на камерата ја наоѓаме дури четири сензори: главната 48 MP со технологија Quad Pixel, втора камера од 8 MP ултра широк агол способна да достигне видно поле од 118 степени, сензор од 5 MP (макро) и сензор од 2 MP (длабочина).

Страна перформанси, уредот може да се потпре процесор Qualcomm Snapdragon 710, помогната од 4 GB RAM меморија и 64 GB внатрешна меморија.

Друга силна точка сигурно ќе биде автономијата благодарение на вклучувањето на а Батерија од 5000 mAh.

Екранот се карактеризира со панел од 6,5 инчи со сега класичен капка поставен централно, во кој е вметнат Предна камера од 8 MP, со резолуција од 720p.

Конечно, од софтверска страна, нема недостаток на Android 10 скоро залиха и многу корисни Moto Action, кои го прават овој уред уште попаметен и интелигентен.

Motorola One Fusion: Технички спецификации и спецификации

 • Екран: 6,5 ″ (1.600 x 720 пиксели)
 • Процесорот: Qualcomm Snapdragon 710 octa core 2,2 GHz
 • Графички процесор: Адрено 616
 • RAM меморија: 4 GB
 • Внатрешна меморија: 64 GB
 • Задните камери:
  • Главна: 48 мегапиксели, Quad Pixel PDAF
  • Широк: 8 мегапиксели ƒ / 2,2 118 °
  • Макро: 5 мегапиксели ƒ / 2.2
  • Длабочина: 2 мегапиксели ƒ / 2.2
 • Предна камера: Pop-up 8 мегапиксели / 2.0
 • Поврзаност: USB-C, LTE Cat5, Bluetooth 5.0, Wi-Fi Б.Ц.
 • Батерија: 5.000 mAh
 • Операционен систем: Андроид 10 со искуство со Моторола
 • Друго: сензор за отпечатоци од прст, интегриран странично

Димензии и тежина Моторола Една фузија

 • димензии: 164,96 x 75,85 x 9,4 мм
 • Тежина: 202 грама

бои Моторола Една фузија

Новата Motorola One Fusion ќе пристигне во бои Смарагд Зелена е Длабоко сафир сино.

Цена и достапност Моторола Една фузија

Се сомневаме дека Motorola го планира своето лансирање и во Европа со оглед на присуството на варијантата Плус.

Во случај, сепак, ние ќе ја ажурираме статијата.

Мислења и ставови на Motorola One

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!