Случајно: Музичар Винсент откри дека тој „веројатно поминал 300 часа“ на Зелда: Breath Of The Wild

Acak: Pemusik St. Vinsensius mengungkapkan bahwa ia telah "Mungkin menghabiskan 300 jam" ke Zelda: Breath Of The Wild

Дали знаевте дека музичарите свират и Nintendo Switch музика? Шокантно, нели? Во неодамнешното интервју за „Variety“, американска пејачка, текстописец, продуцент на снимање и сега актер Ана Ерин Кларк – позната како Св. Винсент – откри дека поминал стотици часови играјќи Легендата на Зелда: Здив на дивината на хибридна платформа.

Разговарајте за неговиот нов филм Никаде Ин, што тој го ко-напиша и глуми, Кларк објасни како на една сцена му треба играчка конзола. Еден од продуцентите во сетот имаше Преклопник со копија на Breath of the Wild во него, и конечно го искористи.

Оттогаш, тој бил „опседнат“ со оваа конкретна игра и „веројатно“ поминал околу 300 часа. Режисерот Бил Бенз дури спомна како често се снимал филмот кога играл Breath of Wild, а очигледно бил и обожавател Легендата на Зелда расте серија:

Тоа беше мојата омилена игра кога пораснав, но оттогаш не сум играл

Св. Винсент не е првиот музичар кој тврди дека сака играње игри. Тоа нè потсетува на тоа време во 2018 година кога Лејди Гага беше единствена на Твитер беше откриено како таа е „тајна гејмерка“ откако го победи Глава IV од Бајонета.

Како се споредува вашиот часовник на Breath of the Wild со времето на играње на Кларк? Известете ги коментарите подолу.