Слушалката Zoook Rocker ThunderBuds TWS беше лансирана за 2.999 фунти

Zoook Rocker ThunderBuds TWS Earphone diluncurkan untuk Rs 2.999

Слушалките Zoook Rocker ThunderBuds TWS се достапни од водечките онлајн и офлајн продавници.

Зоук, француска технологија за технологија, денес го објави лансирањето на слушалки Rocker ThunderBuds TWS. Овој уред се проценува на 2.999 УСД и е достапен од водечките онлајн и офлајн продавници.

Слушалките Zoook Rocker ThunderBuds TWS доаѓаат со 100 часа траење на батеријата што може да трае до 2 месеци ако се користат 2 часа секој ден. Се одликува со батерија од 3200 mAh и е опремен со товар за полнење што може да ги наполни слушалките до 25 пати за 100 часа резервна копија. Исто така, постојат специјални индикатори за нивото на батеријата.

Уредот се активира со двојни микрофони и секој пупка може да се користи поединечно. Слушалката има дизајн на допир Контрола за да изврши неколку функции како што се Игра, Пауза, повторно поврзување, активирање на гласовниот асистент, Следно и претходно.

Слушалките за Rocker ThunderBuds TWS нудат Bluetooth врска што поддржува многу јасен квалитет на звукот. Слушалката има ергономски дизајн кој удобно одговара на увото, е со мала тежина и е преносен за секојдневна употреба. Слушалките се во согласност со IPX5 и се отпорни на пот / вода. Овој уред е активиран и со поддршка на говорни асистенти од Сири и Ок Гугл. Слушалките за Rocker ThunderBuds TWS се спакувани со Deep Bass со HD звук, а активиран е и Bluetooth 5.0.

Ахин Гупта, земја-шеф на Индија, ЗОООК е среќен што го цитираше на своето лансирање, „Слушалките на Rocker ThunderBuds TWS се надвор од нормалниот опсег на слушалки што клиентите ги купуваат денес. Тие се лансирани да им служат на клиентите кои бараат квалитетен звук што не може да се преговара, Исто така, осигуруваме дека случајот за полнење со слушалки обезбедува исклучителна поддршка за да му се даде на корисникот максимално работно време. Слушалките Rocker ThunderBuds TWS се истакнуваат затоа што се пријатни, преносни и нудат одличен квалитет секој пат. Во ЗОООК, секој производ од нашиот дом е насочен кон исполнување на барањата на модерното време и Рокер громотBudsTWS е брилијантен пример за истата работа. “