Слушалките на Microsoft Surface and Surface Studio 2 ќе излезат на продажба во Кина од 3 јануари

Headphone Microsoft Surface and Surface Studio 2 akan mulai dijual di China mulai 3 Januari 1

Почнувајќи од овој октомври, Мајкрософт »студио за површини>

Сега компанијата го ажурираше списокот на двата уреди во својата онлајн продавница, што укажува дека и двата уреди ќе бидат достапни наскоро. Компанијата објави дека уредот ќе биде достапен за претпродажба на 3 јануари. Сепак, деталите за цената се уште не се познати.

Microsoft тврди дека Surface Studio 2 е „најмоќната површина досега направена“. Ова ветува поголема „осветленост, високи перформанси на графики и брза обработка“. Компанијата тврди 38% посветла и 22% контраст.

Се одликува со мулти-допир со екран од 28 инчи PixelSense 3: 2 и 7-та генерација на чипсет Intel Core i7-7820HQ во комбинација со% D0% B3% D1% 80% D0% B0% D1% 84% D0% B8% D1 % 87% D0% B5% D1% 81% D0% BA% D0% BE% D0% B9 »geforce gtx gddr5 графика gddr5.>

Доаѓа со 16 GB или 32 GB RAM меморија со 1 TB или 2 TB SSD. Што се однесува до камерата, овој уред е опремен со преден панел од 5 мегапиксели со поддршка за снимање на видео во Full HD. Исто така, има и приклучок за слушалки за 3,5 мм стерео звучници 2.1 со Dolby Audio Premium и два микрофони.

Доаѓа со четири USB 3.0 порти, компатибилни со читачи на картички со целосна големина SD (SDXC), 1 порта за USB-C и 1 порта за Gigabit Ethernet. За да се поврзете, уредот поддржува Wi-Fi 802.11 b / g / n / ac, Bluetooth 4.0 и Xbox Wireless. Овој уред е опремен со Surface Pen, Zero Gravity Hinge и TPM 2.0 чип за корпоративна безбедност.

Површински слушалки

% D0% 9D% D0% B0% D1% 83% D1% 88% D0% BD% D0% B8% D0% BA% D0% B8 »Microsoft free edge>

Повеќе детали: % D0% A1% D0% BA% D0% BB% D0% B0% D0% B4% D0% BD% D0% BE% D0% B9 ″ Microsoft Surface>

Површинските слушалки доаѓаат и со вграден дигитален асистент Кортана, кој обезбедува проактивно водство, е-пошта за читање и друго. За полнење, има USB Type-C порт и има и аудио приклучок 3,5 mm. Во однос на траењето на батеријата, компанијата ветува траење на батеријата до 15 часа со едно полнење.