Смартфонот „OnePlus“ со модул во форма на круг, може да биде 7Т

OnePlus smartphone with circular camera module leaked, could be the 7T


Смартфонот „OnePlus“ со модул со протек на тркалезна камера, би можел да биде 7T 1

OnePlus може да ја лансира серијата OnePlus 7T на почетокот на следниот месец. Најновиот протек на водечкиот информатор Еван Блас ги покажа скиците на смартфонот „OnePlus“ кој има кружно куќиште со повеќе леќи, што би можело да биде 7T или 7T Pro. Особено, ова не е прв јавен изглед на уредот. Типстер Ишан Агарвал сподели слики од слично дизајниран паметен телефон во декември 2018 година. Во тоа време, не беше јасно за што е направен прототипот. Сега кога Блас го сподели рендерирањето на телефонот, неговото пристигнување е близу.

Телефон OnePlus со куќиште со тркалезна камера

Окружниот модул на главната камера дефинитивно ги разликува паметните телефони од конкурентите. Ова ќе им овозможи на корисниците да ја разликуваат Серијата 7 од редот 7T.

Овој модул исто така ослободува дополнителен простор во уредот, што може да се користи за да се вчитаат малку поголеми батерии. Но, ова се само шпекулации во овој момент, бидејќи официјалната потврда сè уште не е пристигната. OnePlus не е единствениот кинески производител кој работи на инсталирање на кружна камера на нивниот следен уред. Претстојниот Huawei Mate 30 Pro исто така ќе има слична функција за поставување камера на задниот дел.

Извор

Таг: OnePlusOnePlus 7TOnePlus 7T Pro