Смартфонот Vivo V1928A со батерија од 4880mAh и три задни фотоапарати доби сертификат за TENAA

Vivo Smartphone V1928A dengan Baterai 4880mAh & Kamera Tiga Belakang mendapat Sertifikat TENAA

Vivo V1928A е нов паметен телефон кој е сертифициран од TENNA, а неодамна видовме и два други мобилни телефони од компанијата со модел број V1916 заедно со V1918 со Snapdragon 665 SoC и Snapdragon 710 SoC кои се гледаат на Интернет. Списокот на уреди открива дека ќе дојде во варијанта на златна боја, но сликите од веб-страницата за сертификати откриваат сини опции.

Па, според списокот на TENNA, претстојниот уред ќе дојде со големина на екранот од 6,35 инчи со резолуција 720 x 1544. Под хаубата, ќе има непознат окта-јадрен процесор 2.0GHz кој мора да биде од Qualcomm. Willе има опции за 3 GB или 4 GB RAM меморија од кои корисниците можат да изберат. Понатаму, тој ќе биде достапен во 32 GB, како и 64 GB опции за складирање, заедно со опција за проширување на складирање до 256 GB преку слот за microSD картички.

Оваа слушалка ќе има три поставки на фотоапаратот на задниот дел со главна камера од 13 MP, плус секундарниот сензор од 8 MP и сензор за длабочина од 2 MP, исто така. Овие фотоапарати на задната страна се поставени вертикално од лево и имаат и поставка за LED блиц. За да го зголемите нивото на безбедност, на уредот има на задниот дел сензор за отпечатоци и исто така мора да биде опремен со систем за отклучување на лицето. На предната страна има 8MP камера за селфи.

Според списокот, телефонот ќе има батерија од 4880mAh и исто така ќе поддржува брзо полнење. Ова ќе биде надвор од кутијата со оперативниот систем Android 9 Pie со свој корпоративен интерфејс погоре. Vivo V1928A мери 159,43 x 76,77 x 8,92 мм и тежи 190,5 грама. Нема информации кога ќе биде објавена слушалката што треба да ја знаеме во наредните денови. Останете поврзани со PhoneRadar за слични новости и ажурирања и коментари во делот подолу, ако имате повеќе прашања за истото.

Извор

опсег # wpdevar_comment_3, # wpdevar_comment_3 iframe {ширина: 100%! важно;}