Снимање на екранот на Samsung: како да го направите тоа?

Снимете го екранот на Samsung

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да го снимите екранот Samsung? Како го снимате екранот на Samsung? Еве ги најдобрите апликации бесплатно и без корен

Снимете го екранот на Samsung

Дали барате начин да дојдете снимајте го екранот на вашиот Samsung? Треба да знаете најдобро апликации и најдобри програми за снимање на екранот Samsung? Не сте сигурни како да го снимите екранот на Samsung и ви треба совет?

Вие сте на вистинското место!

Како да го направите видеото на екранот Samsung

Темелно ги тестиравме и избравме за вас најдобрите програми што ви овозможуваат снимајте видео сè што се случува на екранот на вашиот паметен телефон Samsung.

Без оглед на вашата цел, благодарение на програмите што ги избравме, ќе можете да заштедите видео од тоа што се случува на екранот на твое Телефон на Samsung и може подоцна Сподели го (откако ќе го измените на начинот на кој сакате) на начини на кои сметате дека се соодветни.

Без непотребно губење време во разговор, еве ги најдобрите програми што ги пробавме и избравме за вас.

Снимање на екранот на Samsung: најдобрите апликации

Сите програми што ги истакнувам подолу се бесплатно и се достапни на Продавница за Android Play. Во двата случаи, сепак, можете да сторите набавки во апликација да отклучите дополнителни функции.

Од моја гледна точка, апликациите што треба да се обидат се:

 • ADV рекордер на екранот – одличен квалитет на видео, премногу лошо што со најновите ажурирања имало некои проблеми со аудио записот. Програмерите најверојатно ќе го ажурираат наскоро за да го поправат овој досаден проблем. За останатото, програма која работи навистина добро
 • Снимач на екран на АЗ – Нема корен – уште една одлична апликација за снимање на екран на кој било модел на Samsung. Можеби работи дури и подобро од претходниот

Ако предложените апликации не беа по ваш вкус, ОВДЕ најдете многу алтернативи за да пробате и тестирате.

Сепак, од моја гледна точка, двете програми што ги споменав малку погоре се повеќе од доволно за да ја постигнете вашата цел.

Снимете го екранот на Samsung со Google Play Games

Можеби не сте знаеле, но друг метод за снимајте го екранот на Samsung е искористете ја апликацијата Google Play Games, достапна како стандардна апликација или може да се инсталира одделно од Play Store.

Откако ќе се инсталира апликацијата:

 • го отвораме екранот за преглед на игра преку оваа апликација (мора да биде игра претходно инсталирана на телефонот)
 • кликнуваме на симболот на камерата на врвот
 • по 3 секунди играта ќе се отвори и ќе се појави нашиот аватар на профилот, со копчиња за контрола на снимање
 • кликнуваме на симболот Rec за да започнеме со снимање на нашата сесија на игри. Како дополнителна карактеристика можеме да го снимаме нашиот глас (со кликнување на копчето Mic) или да додадеме снимка на предната камера
 • на крајот на регистрацијата, кликнуваме Стоп за да ја запреме регистрацијата
 • креираното видео може да се зачува во меморијата на уредот или да се сподели веднаш на YouTube

Едноставно, удобно и брзо!

Како да направите видеа на екранот Samsung

Употребата на овие програми е во принцип секогаш иста:

 • започнете ја апликацијата што ви се допаѓа
 • од поставките за апликација изберете резолуција на видео, изберете дали ќе ја користите и предната / задна камера и другите параметри
 • започнете снимање на екранот
 • ја прекине регистрацијата кога е потребно
 • изменете го видеото доколку е потребно
 • извезете го видеото во галеријата на вашиот паметен телефон
 • ако сакате, споделете го снимањето на екранот на главните социјални мрежи или каде и да сакате

Некои апликации исто така ви овозможуваат да сторите видеа во живо на Facebook, YouTube или Twitch, но оваа функционалност не е достапна со сите програми.

Целата постапка, сепак, е водени благодарение на едноставниот и јасен интерфејс на програмите што ви ги спомнав.

Дури и ако сте неискусен корисник, само следете ги упатствата на екранот да ја постигнете вашата цел на најлесниот можен начин.

Како да го снимите екранот Samsung – Заклучоци

Со овој водич заклучивме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Јас не го кажав претходно, но овој водич е компатибилен со СИТЕ модели на паметни телефони Samsung, од најновата до најстарата. Важно е дека вашиот паметен телефон има пристап до Play Store да ги преземе овие програми споменати во статијата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!