Сокријте ги компромитирачките фотографии и видеа на Android

Сокријте ги компромитирачките фотографии и видеа на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали имате слики или видеа на вашиот паметен телефон Андроид што не сакате вашите пријатели или роднини да ги гледаат? Еве неколку трикови за да ги скриете од yingубопитните очи користејќи посветени апликации, па дури и без да користите ништо

Сокријте ги компромитирачките фотографии и видеа на Android

Колку пати ви се случило да имате ваш паметни телефони кои ги загрозуваат фотографиите или видеата, фотографии од жени или голи мажи добиени од различните групи WhatsApp, лични слики или видеа од ваши што не сакате да ги прикажувате на другите.

Не е дозволен пристап, заборавивте да го заклучите вашиот паметен телефон и сте завршиле, ваш засрамувачките фотографии или видеа може да завршат во погрешни раце. Еве денес ние ќе ви помогнеме да ја зголемите вашата приватност со користење на некои апликации и методи што ќе ви овозможат зголемете ја приватноста на вашиот паметен телефон со Android криејќи ги компромитирачките фотографии и видеа без да се следат тешки процедури.

Најдобри методи за криење фотографии и видеа на Android

Weе видиме кои се најдобрите методи за да ги скриете фотографиите и видеата на вашиот уред со Android и во некои случаи дури и да направат многу повеќе за да спречат пристап до апликации и да изолираат цели делови на системот, што го прави невозможно неовластениот пристап .

Системска алатка

До сега многу производители на паметни телефони и мобилни уреди ја додадоа функционалноста за создавање и пристап до заштитено подрачје, првиот беше Самсунг со Нокс, кој во пракса создава област која не е достапна од оние кои немаат лозинка за пристап.

Личната област ви овозможува да чувате не само лични фотографии и видеа, туку и апликации со наши конфигурации и приватни сметки, можност за фотографирање и снимање видеа што веќе ги чуваат во заштитеното подрачје и многу повеќе. До сега сите производители како што се Huawei, LG, но не и Apple, го имаат својот систем за заштита на податоците во заштитено подрачје.

File Explorer (Преземи ES Explorer за датотеки)

Постои мал трик што спречува гледање фотографии, видеа и мултимедијални содржини од галеријата Андроид со мал трик.

Во пракса со обичен управувач со датотеки, како што е ES File Explorer, прелистувајќи ги различните папки, вклучувајќи ги и оние на WhatsApp, кои се достапни во под-папките / WhatsApp / media / слики WhatsApp или оној на фотоапаратот кој се наоѓа во / DCIM, едноставно со создавање на нова датотека и преименување на истите како .nomedia ќе спречиме фотографии и видеа поставени во таа папка да бидат прегледувани од која било галериска програма на Android.

KeepSafe (преземете го KeepSafe)

Конечно, постои уште еден безбеден метод кој е да се потпрете на апликација која се грижи за безбедноста, KeepSafe, која што еднаш ќе се инсталира, благодарение на едноставен интерфејс, ви овозможува да креирате вистинска сметка скриена на уредот, криејќи ја содржината на галеријата и многу повеќе преку безбеден систем за заштита со пинови, лозинки и акредитиви за обновување преку систем за автентикација понуден од самата програма.

Во пракса, без ваше овластување никој нема да може да ја користи програмата што сте ја блокирале или да пристапите до галеријата Андроид, освен ако не сте оној кој директно ја отклучува со лозинката. Не знам за тебе, но честопати ми се случува луѓето да бараат телефон да го видат и потоа, неискрено, завршуваат на фотографиите за да ги добијам моите факти и со овие програми ќе ги решиме нашите проблеми.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!