Спектакуларен фирмвер за Galaxy S8 / S8 + за да ги претвори во Galaxy S10

Спектакуларен фирмвер за Galaxy S8 / S8 + за да ги претвори во Galaxy S10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Galaxy S8 или Galaxy S8 + лесно може да стане Galaxy S10 благодарение на преносот на фирмверот што го наоѓате во овој напис. Еве сè што треба да знаете со преземањето и упатството за да го инсталирате

Спектакуларен фирмвер за Galaxy S8 / S8 + за да ги претвори во Galaxy S10

Ако новите Галакси S10 се достапни на пазарот официјално за неколку дена со бесконечна серија на хардверски и софтверски вести, мора да знаете дека среќните сопственици на Galaxy S8 и Galaxy S8 +, може да се користи практично од истите функции на новиот врв на опсегот, со инсталирање на модифициран фирмвер.

Значи, ако не сакате да потрошите повеќе од 800 евра за да го купите новиот предводник на Samsung, но сакате да потрошите многу помалку, но сепак да имате многу ажуриран уред, тогаш со инсталирање на алтернативен фирмвер можете да ги имате скоро сите карактеристики воведени на најновите паметни телефони.

Тоа е случајот на Галакси S8 и S8 + каде што сопствен фирмвер на XDA направено од пренесување само новиот Galaxy S10 со многу карактеристики што можат да се користат на врвот на двегодишниот опсег.

Помеѓу ексклузивни вести од новиот врв на палетата што ќе го најдеме и на S8 и S8 +:

  • Рутини на Bixby
  • Долби Атмос
  • Преодна позадина
  • ново мелодии
  • Ново Панели на рабовите
  • Присуство на алатката Дигитална велнес.

Фирмверот развиен од корисникот AlexisXDA, Италијански развивач, предвидува инсталирање на сопствен фирмвер преку вообичаена постапка за обновување на блиц. Сопствениот фирмвер Алексис РОМ 7.4.3 може да го добиете од официјална нишка на XDA.

Очигледно, инсталацијата се препорачува само на оние кои се експерти во сопствен фирмвер бидејќи ќе мора да го инсталирате обновувањето на вашиот S8 и потоа инсталирајте го ROM-от во .ZIP формат правејќи ги сите марамчиња соодветно да се направи чиста инсталација, а не да се создадат проблеми.

Во моментот немам S8 на рака, но сигурно во наредните неколку дена ќе добијам еден за да го тестирам овој фирмвер што ме интересира многу.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!