Спецификациите и цената на новата Motorola One Action се филтрираат

motorola satu aksi

Нема место за изненадувања, акцијата „Моторола еден“ е целосно видлива. Зборуваме за мобилни телефони кои ќе кружат на пазарот со процесорот Android One и Samsung Exynos 9609. Следно ќе ви кажеме Карактеристики и цени филтрирани од Motorola One Action, мобилен телефон со потреба да се истакнува на пазарот.

Сите информации излегоа на списокот на германскиот амазон. Благодарение на тоа, можеме да знаеме точно како ќе изгледа новиот паметен телефон што „Моторола“ ќе ја донесе на пазарот. Продолжете со читање за да знаете во целост.

Карактеристики на моторола една акција

Едно акција мотото

Карактеристики

Моторола Една акција

Екран 6,3 ″ Кино Визија со сооднос на аспект од 21: 9 и резолуција на Full HD + (2520 x 1080p)
Процесор Егзинос 9609.
RAM меморија 4 GB.
Складирање 128 GB.
Задна камера Тројки 13 пратеник + 5 пратеник и трет сензор чии карактеристики не се откриени.
Предна камера 13 пратеник.
Поврзување и додатоци USB-C, приклучок за слушалки, скенер за отпечатоци од задниот дел на телефонот, поддршка за 4G LTE и NFC.
Батерија 3500 mAh со брзо полнење од 15W.
Операционен систем Пита со Android 9 со Android One.

Ова е акција „Моторола еден“

Без сомнение, овој мобилен екран е една од најинтересните карактеристики. Су 6,3-инчен екран за перфорација на кинемавизија Совршено е да се дружите со игри како Fortnite или да гледате некоја добра серија Netflix.

Една акција ќе стигнат на пазарот со вкупно четири камери. Иако третиот сензор зад себе сè уште не е откриен, Motorola го дефинира како „акциона камера„Сепак, мора да почекаме за официјалното соопштение на компанијата за да откриеме како изгледа новиот скапоцен камен.

Од друга страна, сè укажува на тоа ќе има и поевтини верзии со 64 GB складирање и 3 GB RAM меморија. Сепак, варијантата од 4 GB / 128 GB е она што ќе им понуди најдобри перформанси за корисниците на Android.

Цена и достапност на Motorola One Action

едно мото акција

Според скринингот на „Амазон“, пратката на телефонот ќе започне во петок, на 13 септември. Верзијата 4 GB / 128GB ќе го достигне европскиот пазар со а цена од 299 евра. Како што можете да видите, Motorola One Action ќе има добри ресурси за да се соочи со конкуренцијата во светот на Android.

И ти Дали сакате да го имате?

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);