Спецификациите на OnePlus 7T Pro протекоа заедно со …

Спецификациите на OnePlus 7T Pro протекоа заедно со ...

Пронајдоа спецификации на OnePlus 7T Pro заедно со спецификациите на OnePlus 7T Pro McLaren Edition. Компанијата се чини дека го продолжува своето партнерство со британскиот производител на спортски автомобили.

Спецификации на OnePlus 7T Pro

Дизајнот на OnePlus 7T Pro е прилично сличен на OnePlus 7. Pro Прајсбаба, се очекува да има иста кривина 6,67-инчен квадратни HD + 2K флуиден AMOLED екран со стапка на освежување од 90Hz и Horizon Light. Задниот панел на телефонот исто така останува непроменет, што се чини чудно со оглед на тоа што OnePlus 7T има различен дизајн.

Телефоните 7T Pro ќе истрчаат Android 10 надвор од кутијата и ќе работат на процесорот Qualcomm Snapdragon 855+. Батеријата е надградена од 4000 mAh на 4080 mAh и поддржува Warp Charge 30 (5V / 6A). Батеријата можете да ја наполните од 0-50% за 20 минути, а од 0-100 за 65 минути. OnePlus 7T Pro има нови одлики на фотоапаратот, вклучувајќи макро режим, HEVC и хибридна стабилизација на сликата.

Единствената забележлива разлика помеѓу OnePlus 7T Pro и OnePlus 7T Pro McLaren Edition се чини дека се боите и финишот на задната плоча. Првиот ќе биде достапен во Haze Blue, додека вториот ќе биде достапен во Speed ​​Orange (нагласена страна) со текстурален заден панел.

Спецификации на OnePlus 7T Pro

  • Монитор: 6.55 2K Супер AMOLED 90hz, најмало ниво
  • Оперативен систем: Андроид 10
  • Процесор: Qualcomm Snapdragon 855+
  • Батерија: 4080mAH + Warp Charge 30T (5V / 6A, 0-50% за 20мин, 0-100 за 65 минути)
  • Бои: Хазе Сина и Брзина портокал
  • Edition OnePlus 7T Pro и OnePlus 7T Pro McLaren ќе бидат промовирани на 26 септември во Индија, заедно со редовниот OnePlus 7T. Телефоните се очекува да излезат на продажба од 15 октомври.