Спецификации на OnePlus 7T протекување: 90Hz дисплеј, Snapdragon 855+ Се очекува

Bocoran OnePlus 7T Spesifikasi: Tampilan 90Hz, Snapdragon 855+ Diharapkan

OnePlus издава два предводници секоја година од OnePlus 3T, а ако се прашувате како ќе изгледа идниот предводник на OnePlus, од хардверска страна, сега имаме истекување за спецификациите што можеме да ги очекуваме од OnePlus 7T.

Според твитот од познатиот тракер Ишан Агарвал, „OnePlus 7T“ ќе има врвни спецификации, како што очекувавме од „OnePlus“. Во својот твит, Ишан спомена дека претстојниот OnePlus 7T ќе дојде со 6,555-инчен 2AM SuperAMOLED екран со стапка на освежување од 90Hz, исто како и OnePlus 7 Pro. Овој телефон се очекува да дојде и во пакетот Snapdragon 855+, малку оверклокувана верзија на Snapdragon 855, заедно со 8 GB RAM и до 256 GB меморија. Willе има доста голема батерија од 3.800 mAh заедно со поддршка за технологија OnePlus Warp Charge која треба да ја наполни батеријата доволно брзо.

Во случајот со камерата, Ишан Агарвал тврди дека OnePlus 7T ќе дојде со аранжман со три задни фотоапарати од 48MP + 16MP + 12MP, заедно со предна камера од 16 MP, во внатрешноста на солза на екранот (да, сè уште постои).

Во својот твит, тој спомена дека изрез OnePlus 7T ќе биде малку помал, што е дефинитивно добра работа, и дека камерата на телефонот ќе поддржува видео со забава 960FPS, видео со широк агол и режим Nightscape за слаба осветленост. фотографија.

Според протекувањето, се очекува OnePlus 7T да биде лансиран на 26 септември. Сепак, мора да се додаде дека иако твитовите на Агарвал во минатото биле доста сигурни, ова е чиста шпекулација во овој момент и препорачуваме да ги земете овие информации со нотка сол.