Спецификации на Samsung Galaxy S20 Series се појавија

Samsung Galaxy Spesifikasi Seri S20 bocor

11 февруари, кога официјалниот настан беше Неотпакуван Серија Galaxy S20 ќе започне со сите возбудувања и возбудувања. На настанот можеме да видиме сè за следната генерација Samsung Galaxy S Series. Сепак, измамниците или вршителите на врската нема да дозволат Самсунг да биде домаќин на настанот со целосни изненадувања. Така што новите протекувања во дивината ги откриваат клучните спецификации на сериите Galaxy S20.

Секој и нивните кучиња знаат дека Самсунг ги вади сите постојки за претстојниот уред со Galaxy S20. Гледаме вкупно три варијанти на S20 од корејскиот гигант кои скоро сигурно ќе бидат испратени како Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 + и Galaxy S20.

За ваше одобрување Ишан Агарвал во соработка со MySmartPrice, спецификацискиот лист Галакси серија S20 сега е достапен. Оваа нова спецификација истече и фотографиите што протекоа порано истовремено не оставија никаква фантазија за Galaxy S20s.

Самсунг е лидер во технологијата за прикажување на паметни телефони и нивните предводници до денес имаат најдобриот екран на паметни телефони. Овој пат, исто така, не се разликува од трите галакси S20 кои прикажуваат панел Динамички AMOLED со 120Hz 3K. Разликата лежи во големината на екранот со S20 Ultra со неверојатен 6,9 инчен екран, плус варијантата со 6,7 инчи, додека најмалата меѓу нив – Galaxy S20 ја има на 6,2 инчи. Како bummer, Samsung може да ја ограничи резолуцијата од 120Hz на FHD + заради ограничувања на батеријата или други фактори што најмногу ги реализираат инженерите на Samsung.

Игра Мегапиксел започнува!

Корејскиот гигант стави голем акцент на фотоапаратот додека се породи на Galaxy S20s. Уредот за прв пат ќе биде дел од мегапикселната игра со Samsung, вклучително и сензори кои имаат висок MP број за неговите предводници. Покрај тоа, големината на сензорот значително се зголеми на 1,8 μm од 1,4 μm што неодамна ги забележаа предводниците на Галакси уште од Galaxy S7. Можете да го прочитате спецификацискиот лист погоре за детални пресметки на мегапиксели и конфигурации на фотоапаратите на Galaxy S20s.

Во основната компонента, SoC – Samsung се чини дека го користи внатрешниот Exynos 990 за европскиот и азискиот пазар. Додека Кина и одредени земји од Латинска Америка ќе ја добијат најновата мобилна платформа Snapdragon 865 дизајнирана од Qualcomm.

Ова е речено, Samsung е подготвен да доминира во главниот сегмент со 20верот S20. Што кажавте момците за уредот откако го видовте листот со спецификации. Не дозволувајте тоа да се знае во коментарите.

Извор.