Станете Dasolo.me: Нов домен

Станете Dasolo.me: Нов домен

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Страницата Дасоло го менува доменот и станува Dasolo.me. Затворени, недостижни: Dasolo.org, Dasolo.info, Dasolo.co и Dasolo.online: еве ја новата адреса

Како да пристапите на страницата Дасоло

Не можете да се поврзете на страницата Дасоло? Не грижи се, не грижи се: страницата го смени својот домен и се претвори во Dasolo.me. Еве, ова е тоа новата адреса на Дасоло.

Како што многумина од вас забележаа и ни испратија е-пошта, Веќе неколку дена порталот Дасоло (.орг, .инфо, .онлајн, .ко) покажува некои проблеми и многу корисници веќе не се во можност да се најават.

Очигледно, всушност, страницата не се вчитува правилно или се прикажува генеричка грешка. Тоа е проблем со кој се соочив и во оваа статија ќе се обидам да ја разјаснам приказната.

Веб-страницата Дасоло, за кој е познато дека содржи материјал заштитен со авторски права (филмови, ТВ серии, програми, апликации и игри за различни платформи), е засенет во Италија за .org, .info, .online, .co домени.

Ова значи дека адресата Dasolo.org, Dasolo.info и другите не се веќе достапни преку кој било интернет прелистувач освен ако не користите еден VPN.

Што е VPN? Како работи? За што е?

Во минатото, веќе им посветувавме огромен простор на услугите VPN, па нема да продолжиме да објаснуваме што е VPN, како работи и за што се користи.

Ако ви требаат вакви информации, препорачувам да прочитате една од нив овие статии поврзани со VPN услугите:

Да се ​​вратиме на разговорот за Дасоло

Како што веќе споменавме, страницата веќе не е достапна од Италија за во врска со старите домени, кои се опседнати кај нас.

Менаџерите на страниците, сепак, (како што често се случува во вакви случаи, со оглед дека администраторите и серверите на порталите се наоѓаат во странство), веќе се организирале вратете се на интернет без блокови, проблеми, грешки или чудни предупредувачки пораки e ја сменија адресата на страницата.

Од сега Dasolo.org, Dasolo.info, Dasolo.online, Dasolo.co ќе биде достапно на Дасоло.м (веројатно до новиот блок).

Отсега можете повторно да пристапите на страницата Сам со внесување на адресата во лентата за пребарување на вашиот интернет прелистувач (нема директна врска од тука).

Зачувајте ја новата адреса како омилена, тоа ќе биде единствениот начин да се вратите на порталот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!